fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Po Arrivě druhý přímý spoj do Trenčína. RegioJet dojede přes Bratislavu až do Žiliny

Foto: RegioJet

Soukromý železniční dopravce RegioJet prodlužuje od 15. prosince jeden pár spojů z Bratislavy přes Trnavu a Trenčín až do Žiliny. Odpoledne prodlouží spoj RJ1045 s odjezdem 15:20 z Prahy a ráno spoj RJ1046 vyjede z Žiliny již před šestou hodinou ranní.

Žluté vlaky z Prahy jezdí již do Žiliny 3x denně. Nové spojení ale není určeno přímo pro cesty mezi Prahou a Žilinou, jízda přes Brno je pomalejší a dle rezervačního systému dopravce dražší. Dopravce očekává zájem především cestujících z Brna a Bratislavy, kteří využijí přímé spojení na Slovensko. Zároveň nový spoj bude konkurovat zatím jedinému přímému železničnímu spojení Prahy s Trenčínem, které 2x denně provozuje Arriva.

RegioJet se zároveň vrací na část linky Bratislava – Košice, ze které dříve odešel. Stalo se tak krátce po zavedení jízdného zdarma pro sociální skupiny ve vlacích ZSSK.

Dále RegioJet v tiskové zprávě uvádí, že od ledna do října roku 2019 přepravil meziročně o 430 tisíc cestujících více, což představuje růst o 10%. V celkovém počtu přepravených cestujících se dopravce dostal na bezmála 5 milionů. Za celý rok 2019 tak lze předpokládat pokoření hranice 6 milionů cestujících.

Za poslední období RegioJet dále pořídil zhruba 60 vozů, většinou z Německa, nebo Belgie. Zároveň koupil 15 nových lokomotiv Bombardier TRAXX AC3. Nově pořízeným vozovým parkem posílí stávající linky a zároveň je využije na nové spojení do Budapešti přes Vídeň, nebo na Ukrajinu.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..