fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

FlixTrain shání nové vlaky. Chystá expanzi v Německu, Švédsku a Francii

Foto: FlixTrain

FlixTrain v současné chvíli působí na třech vnitrostátních německých železničních linkách. Zelenými vlaky se dostanete z Berlína do Stuttgartu, z Berlína do Kolína nad Rýnem a z Kolína nad Rýnem do Hamburku. K těmto trasám by již v roce 2020 měly přibýt další.

Ve Švédsku plánuje vstoupit na dvě linky, Stockholml – Malmö a Stockholm – Gothenburg, kde vidí příležitost se usadit v poslední době rostoucím segmentu dálkové železniční dopravy.

„Ve Švédsku vnímáme velkou a rostoucí poptávku po železniční přepravě. FlixTrain bude na trhu nejdostupnější alternativou pro cestování, s vysokou kvalitou přepravy a pohodlím, zároveň také výrazně přispěje k přechodu na udržitelnější formu dopravy,” uvádí Peter Ahlgren, ředitel společnosti FlixBus ve Švédsku.

Již na jaře tohoto roku společnost oznámila, že by ráda vstoupila na francouzské koleje. Aktuálně plány FlixTrainu posuzuje regulátor vnitrostátní dopravy ARAFER. Francie požadovala oznámení od všech společností, které se zajímají o vstup na nově liberalizovaný 18 měsíců předem.

„Liberalizace železnice ve Francii je pro nás jedinečnou šancí vytvořit ještě lepší nabídku přepravy pro francouzské zákazníky,“ říká Yvan Lefranc-Morin, ředitel FlixBusu pro Francii.

V současné době používá FlixTrain na svých linkách zrekonstruované vozy od německých státních drah. Aktuálně jedná s výrobci kolejových vozidel. Na nové spoje počítá s nasazením jak modernizovaných vozů, tak vozů zcela nových. Nedávno také firma oznámila, že na jaře 2020 spojí Hamburg se Stuttgartem.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..