fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

KLM slaví 100 let, do Prahy létá od roku 1937

Foto: KLM

Letecká společnost KLM, jejíž zkratka znamená Koninklijke Luchtvaart Maatschappij, je nejstarší aerolinkou na světě. Pod tímto názvem působí již celé jedno století. V tiskové zprávě uvádí, že v současné době se společnost v rámci letecké přepravy zaměřuje na udržitelnost, sociální média, technologie, a především na zákazníka. Konkurenci v Evropě se snaží předehnat inovacemi a efektivitou a záleží ji především na kvalitě.

„Letecká společnost KLM Royal Dutch Airlines přesunula pravidelné lety na naše letiště ihned po jeho otevření v roce 1937 a patří tak k našim dlouhodobým a významným partnerům. Zejména v posledních deseti letech vidíme velký úspěch linky mezi Prahou a Amsterdamem, kde jsme zaznamenali nárůst počtu přepravených cestujících přibližně o 240 %. Přejeme, ať se KLM takto daří i minimálně dalších sto let,“ řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

První let z Prahy se uskutečnil ještě z letiště ve Kbelích. V dubnu 1935 vyletělo první letadlo do Prahy na trase Amsterdam-Rotterdam-Essen-Mühlheim-Halle-Lipsko-Praha. Dnes pražské letiště odbaví 28 modrých letů každý týden. Celková kapacita těchto letů přesahuje 4 000 sedadel. V Praze se nejčastěji objevují stroje Boeing 737-700, Boeing 737-800 a Embraer 190. Celkem společnost vlastní 214 letadel.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..