fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Ostrava představila nové tramvaje Škoda ForCity Smart

Foto: DPO

Na podzim příštího roku by se měly Ostravou rozjet nové tramvaje od Škody. Jde o nový model ForCity Smart. Barva vozidel bude opět tyrkysová, která ladí i s brandem města Ostrava.

“Při tvorbě designu nové ostravské tramvaje jsme se inspirovali charakterem města, tak aby design zapadal nejen do historického centra, ale i do průmyslových oblastí. Důraz je kladen na tvarovou čistotu, účelnost a bezpečnost jak pro cestující, tak pro kolemjdoucí,” říká Tomáš Chludil, designer kolejových vozidel Škoda Transportation.

Vozidla budou klimatizovaná a nabídnou Wi-Fi i USB porty na nabíjení drobné elektroniky. Ve vozech bude také přítomen kamerový systém. Dopravní podnik myslel i na obranu proti vandalům, vozidla vybaví ochrannými fóliemi.

„Věřím, že nová tramvaj se bude líbit. Veřejnost opět necháme vybrat její jméno,“ říká generální ředitel DPO Daniel Morys a dodává, že by chtěl pro novou ostravskou „lokalku“ nějaké „fajné“ pojmenování, které by Ostraváci přijali.

Celkem dopravní podnik podepsal smlouvu na dodání 40 těchto tramvají, za které zaplatí 1,9 miliardy. Souprava přepraví najednou až 200 cestujících, do provozu se pak dostanou na podzim roku 2020.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..