fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

FlixCar, expanze FlixTrain a autobusy v Asii a Jižní Americe. FlixMobility oznámila plány

Foto: FlixBus

Společnost FlixMobility oznámila získání nového kapitálu od investičních fondů TCV a Permira, jež použije na utvrzení postu evropské jedničky v oblasti mobility a na expanzi na dalších kontinentech. Noví investoři se tak připojují k fondům General Atlantic a Silver Lake, které umožnili společnosti vyrůst na současnou velikost.

Díky novým investicím zacílí společnost FlixBus na post jedničky na trhu v USA. Během roku 2020 plánuje spustit první linky v Asii a v Jižní Americe. V železniční dopravě FlixTrain poroste především v rámci Evropské unie. Nabídku cestování autobusy a vlaky by v nejbližší době měla doplnit nabídka nově založené platformy na spolujízdu FlixCar.

„To, co v roce 2013 začalo jako německý startup, se dnes stalo silnou dopravní sítí, která neustále mění způsob, jakým miliony lidí cestují po Evropě i Spojených státech,“ říká Jochen Engert, CEO a zakladatel společnosti FlixMobility.

„Skrze naše strategické partnerství se společnostmi TCV a Permira, které mají desítky let zkušeností a portfolio špičkových technologických společností, zrychlíme náš růst a nabídneme chytrou a zelenou dopravu ještě více lidem po celém světě prostřednictvím našich značek FlixBus, FlixTrain a brzy i FlixCar. Současně upevníme naše postavení na stávajících trzích,“ dodává Engert.

„Nemůžeme být ze spolupráce s Jochenem, Andrém, Danielem a celým týmem FlixMobility více nadšení. Už řadu let sledujeme jejich úspěch a velmi obdivujeme, čeho za tu dobu dosáhli. Strategie společnosti TCV spočívá v podpoře firem vedených vizionářskými zakladateli, nabízející výjimečné hodnoty pro zákazníky i partnery. Věříme, že FlixMobility přesně toto přináší,“ říká John Doran, hlavní partner ve společnosti TCV.

„Těšíme se, že se v budoucnu přidáme k jízdě s FlixMobility a jejími zakladateli, kteří píší obdivuhodný příběh podnikatelského úspěchu přední globální dopravní platformy pro cestování na střední a dlouhé vzdálenosti. S našimi osvědčenými zkušenostmi v oblasti technologií jsme rádi, že můžeme silný manažerský tým FlixMobility podpořit v další fázi růstu zaměřené na globální expanzi, akvizice i rozvoj vlakové přepravy,“ uvádí Stefan Dziarski, partner společnosti Permira.

„Skrze investice do společnosti FlixMobility zdůrazňují fondy Permira svou pozici jednoho z největších technologických investorů v Evropě. FlixMobility – s jejich vysokým tempem růstu a světovou působností – se perfektně hodí do nového Fondu růstových příležitostí Permira, který se zaměřuje na vyšší investice v našich klíčových oblastech,“ dodává Stefan Dziarski.

V rámci snahy poskytnout zákazníkovi tzv. “door-to-door” spojení, vznikl záměr spustit platformu na sdílenou spolujízdu, která doplní stávající nabídku FlixBusu a FlixTrainu. „Již od samého počátku se sami nepovažujeme jen za autobusovou nebo dopravní společnost, ale za poskytovatele mobility; nabízíme chytré, cenově dostupné a k přírodě šetrné cestování, ať už autobusem, vlakem, nebo brzy spolujízdou,“ vysvětluje Engert a dodává: „FlixCar je dalším logickým krokem v rozvoji naší sítě tak, aby s námi mohlo ještě více lidí objevovat svět. Obsazenost automobilů se v evropském průměru uvádí jen okolo 1,5 osoby na vůz. Spolujízda je skvělý způsob, jak se podělit o náklady na cestu a snížit svůj dopad na kvalitu ovzduší.“

Společnost FlixMobility byla založena v roce 2013. Od té doby se rozrostla na platformu poskytující 350 000 spojení denně do více než 2000 destinací. V roce 2018 vlaky a autobusy využilo 45 milionů cestujících. První zelený vlak FlixTrain pak vyjel v roce 2018 v Německu. Letos firma požádala o přidělení kapacity na železnici ve Švédsku a ve Francii.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..