fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Škoda představila model SCALA ve verzi na zemní plyn

Foto: Škoda Auto

V rámci červnových dnů CNG mobility v Berlíně Škoda představila novou verzi Škoda SCALA G-TEC na zemní plyn. Vozidlo disponuje výkonem 66 kW a třemi nádržemi na stlačený plyn, díky kterým ujede až 410 kilometrů. Dále je vozidlo vybaveno přídavnou nádrží na 9 litrů benzinu, s kterou pak ujede až 630 kilometrů.

„Zemní plyn hraje důležitou roli v mixu motorů vozů ŠKODA, protože nám pomáhá snižovat emise CO2. Naše motory na zemní plyn jsou díky nízkým emisím stále oblíbenější u zákazníků. A kdo v budoucnu bude jezdit ve voze ŠKODA SCALA G-TEC, bude navíc v mnoha zemích profitovat z nízkých nákladů na palivo,“ říká Christian Strube, člen představenstva ŠKODA AUTO za technický vývoj.

Model SCALA je již druhý od Škoda Auto, který je v nabídce v G-TEC verzi. Jako první byl představen model OCTAVIA. Dále pak plynová SCALA splňuje emisní normu EU6d-TEMP. V porovnání s benzinovým provozem klesají emise oxidu uhličitého o přibližně 25 %, výrazně méně vzniká i oxidů dusíku a netvoří se žádné pevné částice.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..