fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

DPP má 3 nové myčky pro autobusy. Ve Vršovicích je nová po 26 letech

Foto: Ondřej Volf (DPP)

Pražský dopravní podnik finišuje rekonstrukci mycích linek v garážích Vršovice, Hostivař a Kačerov. Poslední místo, kde ještě probíhá zkušební provoz, jsou Vršovice. V Hostivaři a na Kačerově jsou myčky již plně v provozu.

U vjezdu do myčky jsou nově umístěny trysky, které zajistí spodní mytí vozidel. Následují dva mycí rámy, první nanáší šampon a druhý odstraněje tlakem přebytečné chemické látky. Poté následují čtyři svislé kartáče, na každé straně dva. Po průjezdu kartáči je na vozidlo nanesen vosk v tzv. voskovacím oblouku. Na závěr vozidlo projde sušením, které zajistí 2 ventilátory.

Kromě rekonstrukce samotné mycí linky došlo k modernizaci celých hal, elektrických rozvodů a rozvodů vody a stlačeného vzduchu. Dále pak proběhla oprava a údržba osvětlení, topení a odvětrávání. Právě byly zahájeny v květnu roku 2018.

„Rekonstrukce mycích linek bylo nutné realizovat, neboť technologie mycích rámů byly již zastaralé, třeba ve Vršovicích sloužily již od roku 1993. V garážích Hostivař a Kačerov už byly mycí rámy předány do běžného provozu, v garáži Vršovice ještě nyní probíhá zkušební provoz,“ říká Jan Šurovský, technický ředitel oboru Povrch.

Potřebu mytí autobusů posuzují přímo řídiči autobusů podle aktuálního znečištění. Po každém výkonu tak řidič rozhoduje o tom, jestli projede myčkou, či nikoli. Interní předpis nenastavuje žádný nutný interval pro mytí zevnějšku vozidel.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..