i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

DPP má 3 nové myčky pro autobusy. Ve Vršovicích je nová po 26 letech

Foto: Ondřej Volf (DPP)

Pražský dopravní podnik finišuje rekonstrukci mycích linek v garážích Vršovice, Hostivař a Kačerov. Poslední místo, kde ještě probíhá zkušební provoz, jsou Vršovice. V Hostivaři a na Kačerově jsou myčky již plně v provozu.

U vjezdu do myčky jsou nově umístěny trysky, které zajistí spodní mytí vozidel. Následují dva mycí rámy, první nanáší šampon a druhý odstraněje tlakem přebytečné chemické látky. Poté následují čtyři svislé kartáče, na každé straně dva. Po průjezdu kartáči je na vozidlo nanesen vosk v tzv. voskovacím oblouku. Na závěr vozidlo projde sušením, které zajistí 2 ventilátory.

Kromě rekonstrukce samotné mycí linky došlo k modernizaci celých hal, elektrických rozvodů a rozvodů vody a stlačeného vzduchu. Dále pak proběhla oprava a údržba osvětlení, topení a odvětrávání. Právě byly zahájeny v květnu roku 2018.

„Rekonstrukce mycích linek bylo nutné realizovat, neboť technologie mycích rámů byly již zastaralé, třeba ve Vršovicích sloužily již od roku 1993. V garážích Hostivař a Kačerov už byly mycí rámy předány do běžného provozu, v garáži Vršovice ještě nyní probíhá zkušební provoz,“ říká Jan Šurovský, technický ředitel oboru Povrch.

Potřebu mytí autobusů posuzují přímo řídiči autobusů podle aktuálního znečištění. Po každém výkonu tak řidič rozhoduje o tom, jestli projede myčkou, či nikoli. Interní předpis nenastavuje žádný nutný interval pro mytí zevnějšku vozidel.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

i-Doprava.com

MENU