Dánsko mění předpisy pro komerční dopravu, FlixBus otevírá 38 nových spojení

Foto: FlixBus

FlixBus od 1. července v Dánsku zavádí nové spoje a do sítě přidává nová města. To mu umožnila změna předpisů pro komerční vnitrostátní dopravu. Nový předpis, který vstoupil v platnost v únoru, dovoluje přepravit v komerční dopravě každého cestujícího, pokud linku využije na větší vzdálenost, než 75 km.

FlixBus nově otevírá linky Aalborg – Esbjerg, Aalborg – Sønderborg a Nakskov – Kodaň. Po tomto rozšíření linek má nyní FlixBus v Dánsku 48 zastávek. V Dánsku dopravce spolupracuje s celkem 20 menšími dopravci. Na dánské vnitrostátní linky vstoupil již na jaře 2017, nyní na nich však výrazně rozšířil možnosti přepravy.

Podobná situace se odehrála na švýcarském dopravní trhu, kde stát nechtěl vůbec pustit na vnitrostátní linky dopravce mimo objednávku státu. Cestující zákaz řešili způsobem, že si kupovali jízdenku do prvního města za hranicemi, ale vystoupili dříve. I přes nutnost zakoupit si jízdenku na delší vzdálenost, vyšla cena levněji, než cesta po železnici. Dnes již v komerční vnitrostátní autobusové dopravě působí ve Švýcarsku dopravců více.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

i-Doprava.com