fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Na podzim s Interrail jízdenkou o 10% levněji. V předprodeji je koupíte do poloviny srpna

Foto: České dráhy

Díky spolupráci Českých drah s organizací Eurailgroup GIE je možné u pokladen s prodejem mezinárodních jízdních dokladů ušetřit za jízdenky Interrail Global až stovky korun. Od poloviny července do poloviny je možné tuto akci využít. Platnost jízdenky je pak omezena na období od poloviny září do poloviny prosince.

„Mezinárodní síťové jízdenky Interrail umožňují svým držitelům libovolné cestování vlaky po 31 státech Evropy. V době jejich platnosti není nijak omezený počet spojů nebo ujetých kilometrů. Držitel se tak může vydat od portugalského Lisabonu nebo z Velké Británie na západě po Litvu, Bulharsko nebo Turecko na východě, od nejsevernějších míst v Norsku, Švédsku a Finsku až po Sicílii nebo Řecko na jihu Evropy. Interrail Global pas platí také na mnoha trajektech, a tak je skutečně možné dojet pro Středoevropana i na velmi odlehlá místa,“ upozorňuje Zuzana Čechová, ředitelka Odboru cenotvorby a produktové komunikace Českých drah.

Jízdenky Interrail jsou nabízeny v tarifech junior, dospělý a senior. Dále je možnost volby pro cestování druhou, nebo první třídou. Vybrat si také můžete, jak dlouho chcete, aby vám jízdenka platila, nabízí se od pěti dnů v rámci jednoho měsíce až do platnosti celý měsíc. V případě jízdenky s přívlastkem Golbal je možné zakoupit platnost na 3 měsíce. Dále je možný výběr zemí, kde chceme, aby jízdenka platila. Každý držitel dospělácké Interrail jízdenky má nárok na přepravu dvou dětí do 12 let zdarma. V případě některých spojů je třeba si dát pozor na nutnost dokoupit místenku.

Například cena jízdenky pro 32 států na 7 dní v jednom měsíci je pro dospělého 7973 korun, senior zaplatí zhruba o 800 korun méně a mládež zhruba o 1800 méně.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..