fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

DB Cargo trápí pomalá nákladní doprava. Chtějí zvýšit efektivitu využití strojvedoucích

Foto: DB AG (Marcus Henschel)

DB Cargo se nyní zaměřuje na zvýšení efektivity práce strojvedoucích. Největší problém nákladní dopravy spočívá v tom, že nemá přesný jízdní řád, který by spolehlivě dodržovala. Z toho důvodu je nutné strojvedoucí navážet na potřebná místa. S tím souvisí i placení režijních jízd.

Německé dráhy vytvořily plán do roku 2030, díky kterému chtějí zvýšit efektivitu využití strojvedoucích až o 20%. Nyní strojvedoucí řídí vlak v průměru 35% času své pracovní doby. Do roku 2023 by se rád dopravce dostal na podíl 49% jízdy vlaku a do roku 2020 až na 55%. Zbylý čas se pak strojvedoucí naváží na místa střídání kolegů, čekají na zpožděné nákladní vlaky, nebo s vlakem čekají na odstavné koleji.

Strojvedoucí DB Cargo na plný úvazek ročně ujede v průměru v rámci výkonu své práce 11 800 km, což znamená že za směnu ujede v průměru pouze 54 km.

Skupina Deutsche Bahn v posledních týdnech vytvořila a schválila strategický plán “Strong Rail”, který Vám v nejbližších dnech přiblížíme v novém článku. Pokud nechcete, aby Vám cokoliv uniklo, podpořte nás na FACEBOOKU.

Zdroj dat: Christian Schlesiger (wiwo.de)

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..