fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Solaris dodá do Milána až 250 elektrobusů. Hodnota zakázky je 5 miliard korun

Foto: Solaris

Městský dopravce ATM Miláno by chtěl do roku 2030 postupně nahradit všechny naftové autobusy. V posledním týdnu v tomto směru učinil zásadní krok. Podepsal rámcovou smlouvu na dodávku až 250 elektrických autobusů od společnosti Solaris. Dodávka první série 40 autobusů bude zahájena v červnu roku 2020.

Rámcová smlouva na dodávku až 250 elektrobusů je největší zakázkou v Evropě na elektrobusy pro jednoho výrobce. V tomto kontraktu jde konkrétně o vozy Solaris Urbino 12 electric, které jsou vlajkovou lodí tohoto výrobce. V roce 2017 tento vůz dostal ocenění “Autobus roku”.

Vozy pro Milano budou vybaveny bateriemi typu Solaris High Energy s kapacitou přes 240 kWh. Dobíjení bude fungovat přes sběrač na střeše vozidla.

Výhody těchto elektrických autobusů spočívají kromě ekologické stránky ve velmi nízké hlučnosti a minimalizaci vibrací. V moderním interiéru vozidla najdeme například USB porty na nabíjení mobilních zařízení, informační systém pro cestující i kamerový systém.

Autobus je klimatizovaný a nabídne prostor až pro 82 cestujících. Ve voze je celkem 26 sedadel, z toho 14 jich je bezbariérově přístupných.

Vozy Solaris Urbino jezdí v Miláně již od roku 2014. Celkem je v tomto městě v provozu 150 autobusů značky Solaris včetně 25 elektrobusů.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..