i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

FlixBus spouští novou linku z Prahy do Krakowa. Pojede přes Hradec a Náchod

Foto: FlixBus

FlixBus v pátek 12. července spustil novou linku z Prahy do Krakova netradiční cestou. Většina dopravců volí cestu přes Brno a Ostravu, kde posbírají mnoho dalších cestujících. FlixBus sází na zájem obyvatelů Hradce Králové, Náchoda a několika menších měst v polském příhraničí.

V Polsku spoj zastaví v lázeňských městech Kudowa-Zrój a Nisa, kam FlixBus nabízí jízdenky od 119 korun. Posledním rozšířením zelených autobusů na linkách z Čech do Polska bylo zavedení spoje z Prahy, přes Hradec Králové a Náchod do Vratislavy a do Varšavy.

„Autobusová spojení mezi Českou republikou a Polskem přes východní i severní Čechy jsou oblíbená. Dlouhodobě se snažíme obyvatelům regionálních měst zpřístupnit evropské metropole, ideálně přímým spojem. Kromě turisticky atraktivních destinací se totiž jedná o města, kde se nacházejí významná nízkonákladová letiště,“ uvádí Martina Čmielová, mluvčí FlixBusu v Česku.

Spoj bude v provozu každý den. Z Prahy Florence vyjíždí v 7:45, zastaví ještě na Černém Mostě, do Krakowa dorazí v 16:45. Zpět jede v podobných časech, z Krakova vyjíždí v 6:45 a v Praze má být v 15:45.

FlixBus zve na výlet z Hradce Králové do Krakova nebo polských lázní

Krakov bývá každoročně jedním z nejnavštěvovanějších měst Polska. Turisty láká především na historické památky, dobré jídlo a na odkaz Jana Pavla II. Historické centrum Krakova bylo zařazené na seznam UNESCO už v roce 1978. Právě do Krakova míří mnoho cestovatelů i pro jeho letiště, odkud létá řada nízkonákladových leteckých společností. Například Ryanair nabízí spoustu letů do dovolenkových destinací zejména v Itálii a Španělsku.

Oproti tomu destinace jako Kudowa-Zdrój nebo Nisa ocení spíš jedinci hledající klid a relaxaci. Kudowa-Zdrój se nachází hned za česko-polskými hranicemi, v sousedství Náchoda. Město se chlubí malebnými lázněmi, kolonádou a rozlehlým lázeňským parkem. O samotných lázních se dokumenty zmiňovaly už v 16. století. Pro léčení tu dnes využívají pět z devíti pramenů a na ozdravné kúry sem jezdí hlavně pacienti se srdečními, oběhovými či neurotickými onemocněními či poruchami funkce štítné žlázy.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.