fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

FlixBus spouští novou linku z Prahy do Krakowa. Pojede přes Hradec a Náchod

Foto: FlixBus

FlixBus v pátek 12. července spustil novou linku z Prahy do Krakova netradiční cestou. Většina dopravců volí cestu přes Brno a Ostravu, kde posbírají mnoho dalších cestujících. FlixBus sází na zájem obyvatelů Hradce Králové, Náchoda a několika menších měst v polském příhraničí.

V Polsku spoj zastaví v lázeňských městech Kudowa-Zrój a Nisa, kam FlixBus nabízí jízdenky od 119 korun. Posledním rozšířením zelených autobusů na linkách z Čech do Polska bylo zavedení spoje z Prahy, přes Hradec Králové a Náchod do Vratislavy a do Varšavy.

„Autobusová spojení mezi Českou republikou a Polskem přes východní i severní Čechy jsou oblíbená. Dlouhodobě se snažíme obyvatelům regionálních měst zpřístupnit evropské metropole, ideálně přímým spojem. Kromě turisticky atraktivních destinací se totiž jedná o města, kde se nacházejí významná nízkonákladová letiště,“ uvádí Martina Čmielová, mluvčí FlixBusu v Česku.

Spoj bude v provozu každý den. Z Prahy Florence vyjíždí v 7:45, zastaví ještě na Černém Mostě, do Krakowa dorazí v 16:45. Zpět jede v podobných časech, z Krakova vyjíždí v 6:45 a v Praze má být v 15:45.

FlixBus zve na výlet z Hradce Králové do Krakova nebo polských lázní

Krakov bývá každoročně jedním z nejnavštěvovanějších měst Polska. Turisty láká především na historické památky, dobré jídlo a na odkaz Jana Pavla II. Historické centrum Krakova bylo zařazené na seznam UNESCO už v roce 1978. Právě do Krakova míří mnoho cestovatelů i pro jeho letiště, odkud létá řada nízkonákladových leteckých společností. Například Ryanair nabízí spoustu letů do dovolenkových destinací zejména v Itálii a Španělsku.

Oproti tomu destinace jako Kudowa-Zdrój nebo Nisa ocení spíš jedinci hledající klid a relaxaci. Kudowa-Zdrój se nachází hned za česko-polskými hranicemi, v sousedství Náchoda. Město se chlubí malebnými lázněmi, kolonádou a rozlehlým lázeňským parkem. O samotných lázních se dokumenty zmiňovaly už v 16. století. Pro léčení tu dnes využívají pět z devíti pramenů a na ozdravné kúry sem jezdí hlavně pacienti se srdečními, oběhovými či neurotickými onemocněními či poruchami funkce štítné žlázy.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..