fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Siemens ve spolupráci s DPP testuje nové sedačky v pražském metru

Foto: Lukáš Hampacher (DPP)

Od čtvrtka se mohou cestující na lince C setkat s novým typem sedaček. Byla jimi osazena souprava s řídícími vozy 4147 a 4148, která byla již dříve vybavena jiným typem laminátových sedaček. V jedné soupravě se tak aktuálně nachází 3 typy sedadel, které se budou zhruba rok testovat, pak se vybere jeden, který vyhoví nejlépe a nainstaluje se do všech souprav na lince C.

Sedačky vyrábí italská firma Ruspa, konkrétně tento typ sedáku Revo patří do nové modelové řadym. Firma vyrábí sedadla pro různé dopravní prostředky. V pražském se testují 2 verze těchto sedadel, jedna je osazena madly a druhá ne.

„Nové plastové sedačky jsou nasazeny záměrně v té samé soupravě, ve které už testujeme jiný typ laminátových sedaček, abychom mohli co nejlépe porovnat jejich opotřebení, náročnost na údržbu, nutnost oprav atd. Pro veřejnost je samozřejmě také lepší, když mají možnost vyzkoušet více variant sedaček v jednom vlaku, včetně těch původních. V tomto složení je budeme zkoušet minimálně rok,“ upřesňuje Jaroslava Kristen, vedoucí jednotky Správa vozidel Metro.

V případě, že jeden z druhů sedadel bude vyhovovat i cestujícím i podniku, rád by ho DPP nainstaloval do všech souprav v rámci generální opravy N7. Ta se prování v polovině životnosti vlaků, což znamená po dvaceti letech. Celkem jím projde během 4-5 let všech 53 souprav Siemens M1.

Nová sedadla nahradí dnešní látková, která jsou náročná a příliš drahá na údržbu.

Pokud chcete být o podobných novinkách informováni každý den, podpořte nás na FACEBOOKU

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..