fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

RegioJet roste v prvním pololetí o 12%. Ukázal návrh vozidel pro Ústecko

Foto: RegioJet

Dálkovými vlaky RegioJet, které provozuje na komerční riziko, přepravil za prvních 6 měsíců v Česku, Rakousku a na Slovensku celkem 3,1 milionu cestujících. Jde tak o nárůst 12% oproti stejnému období minulého roku. Žlutými vlaky tak cestovalo za první pololetí zhruba o 250 000 cestujících více.

„Naše vlaky využívá stále více cestujících, proto výrazně investujeme do rozvoje našeho vozového parku. Roste nám obsazenost spojů, vedle Ostravska se naše vlaky staly první volbou v očích zákazníků také na trasách do Brna. Aktuálně proto počítáme s pořízením celkem až stovky dalších vozů tak, abychom mohli dále navyšovat naše přepravní kapacity,” říká Aleš Ondrůj, tiskový mluvčí Holdingu STUDENT AGENCY a REGIOJET.

,,Rosteme na všech trasách – jak na spojích na trase Praha – Brno – Vídeň / Bratislava tak na tradiční trase Praha – Ostravsko – Košice. K růstu popularity přispívají také další kroky, jako bylo například spuštění nové prodejní aplikace,” dodal Ondrůj.

,,Díky zvyšování počtu cestujících očekáváme v letošním roce také další nárůst zisku – a to o další desítky milionů korun,“ říká Petr Kohoutek, finanční ředitel Holdingu STUDENT AGENCY.

Z dluhopisů, které RegioJet emitoval letos v červnu, získal miliardu korun, které investuje do rozšiřování vozového parku. „Ve spolupráci s Českou spořitelnou jsme připravili atraktivní investiční nástroj, který ve srovnání s dalšími nabídkami na trhu byl pro investory zajímavý zejména tím, že se jedná o zajištěné dluhopisy – tedy de facto o investici bez rizika. Díky tomu zájem investorů vysoce předčil veškerá očekávání“, dodává Petr Kohoutek.

RegioJet také oznámil, že prodlouží noční spoje do Košic až na 18 vozů. Na prodloužení použije vozy, které ve čtvrtek přivezl z Německa, psali jsme o tom jako první zpravodajský portál ZDE.

Na svých stránkách dopravce také zveřejnil vizualizaci vozidel řady 628 a jednotek Pesa Elf.eu, které vyjedou od prosince v Ústeckém kraji. Pro zajímavost přikládáme i mapku všech linek, které žluto-zelené vlaky na Ústecku obslouží.

Foto: RegioJet
Foto: RegioJet
Foto: RegioJet

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář
  • Nechápem, že prečo Ústeckému kraju vadili české dráhy a tiez ako je možný taký bordel, že vyhral súťaž na rýchliky Ostrava – Brnk bez toho aby bolo jasné, že aké vozne alebo súpravy ponúkne! Keby ponúkol ojazdené motoráky z Rumunska, tak čo potom? Nechápem prečo musíme z našich daní živiť súkromníkov.