fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

PKP Intercity kupuje 12 Flirtů za 6 miliard korun. Součástí je údržba na 15 let

Foto: PKP Intercity

PKP Intercity kupuje od výrobce Stadler 12 jednotek Flirt za více než 1 miliardu PLN. Nákup je jednou z nejvýznamnějších zakázek v historii společnosti. Součástí smlouvy je i údržba na 15 let. Jedna jednotka tak s údržbou vyjde na více než 500 milionů korun.

Polský dopravce vybíral ze dvou nabídek. Ty předložila Pesa Bydgoszcz a Stadler Polska. Stadler vyhrál zejména z důvodu splnění cenových kritérií.

První 2 jednotky by měly být dodány do 18 měsíců. Zbylých 10 souprav dopravce obdrží nejpozději do 4 let od podpisu smlouvy. První 2 jednotky se pak budou až rok testovat v provozu s cestujícími, měly by najet až 250 000 km. Vlaky by PKP Intercity chtěla nasadit na linky Szczecin-Lublin, Szczecin-Kraków a Kraków-Lublin.

,,Nákup 12 nových elektrických vícesystémových jednotek je důležitým krokem k tomu, aby byla polská železnice ještě modernější. Investice do kolejových vozidel je impulsem pro její rozvoj a zároveň hnací silou ekonomiky. Nákup také považujeme za další krok, jak dosáhnout bezpečné, pohodlné a přesné železnice,” říká ministr infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

,,Je to další investice PKP Intercity, která podtrhuje roli společnosti jako nejdůležitějšího národního dopravce. Strategie nákupu a modernizace kolejových vozidel nás přibližuje k cíli poskytovat cestujícím maximální komfort a bezpečnost železniční dopravy,” říká prezident PKP Intercity, Marek Chraniuk.

Pokud chcete být o podobných novinkách informováni každý den, podpořte nás na FACEBOOKU

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..