fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Jednotná jízdenka je za dveřmi. Spuštění se plánuje na prosinec 2020

Zdroj: Brožura oneticket.cz

Již za rok a půl se plánuje úplné spouštění systému jednotého železničního tarifu, kdy by měli být zapojeni všichni dopravci. K zahájení pilotního provozu by mohlo dojít již v polovině roku 2020, kdy by se jednotná jízdenka mohla testovat na vybraných linkách.

Systém by měl nabídnout takový cestovní doklad, s kterým bude možné si vybrat z nabídky dopravců na dané trase. Zjednoduší také sytém prokazování se jízdenkou, který bude mít 3 způsoby. Klasickou papírovou podobu, v elektronické podobě a v zatím blíže neurčeném čipovém nosiči. Zákazník si tak na kterémkoliv prodejním místě koupí jízdenku z bodu A do bodu B, za kterou zaplatí vždy stejně, podle jednotného tarifu. Nabídka bude doplněna o akční jízdné, které s největší pravděpodobností nabídnou soukromí dopravci.

Celkově systém přinese flexibilitu, kdy bude jízdenka platit na všechny spoje v daný den. Samozřejmě bude možnost si zařídit místenku na konkrétní vlak. Kromě univerzality nabídne i jednotu v rámci přepravní smlouvy. Jízdenky budou propojeny i s jednotlivými integrovanými systémy a jízdenkami na MHD. Cena jízdenky se bude odvíjet od počtu ujetých kilometrů.

Ministerstvo dopravy ve spolupráci se společností CENDIS spustilo web, kde je možné se dovědět více informací o jednotné jízdence.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..