fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

RegioJet koupil dalších 18 lehátkových vozů od Deutsche Bahn

Foto: wikimedia.org (NAC)

Český soukromý dopravce RegioJet dnes přivezl do Čech přes Bad Schandau další lehátkové vozy. Koupil jich 18 od Deutsche Bahn. Jde o vozy Bvcmz a Bvcmbz, které v Německu jezdily na vlacích označených jako CNL (City Night Line).

Většina vozů je aktuálně odstavena na pražském Smíchově, kde má dopravce zázemí. Postupně by se měly dostat do depa dopravce na Zličíně, kde by měly projít potřebnou úpravou pro nasazení do provozu na žlutých vlacích. Není vyloučeno ani to, že vozy budou přestavěny do klasické sedačkové verze a budou použity na lince Brno – Bohumín, kterou bude RegioJet od prosince provozovat.

Celkem jde o 2 typy vozů, některé mají například klimatizaci a pouze malá vyklápěcí okénka u stropu, jiná mají naopak klasická otevírací okna známá z koženkových vozů řady B. RegioJet již 13 spacích vozů Bcmz provozuje na nočních spojích z Prahy do Košic RJ 1021 a RJ1020.

Před několika týdny RegioJet přivezl další spací vozy z Belgie, které jsou aktuálně odstaveny v Kutné Hoře, kde čekají na rekonstrukci.

Pokud chcete být o podobných novinkách informováni každý den, podpořte nás na FACEBOOKU

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář