fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Pars nova opraví drahám 300 trakčních motorů za 140 milionů

Foto: České dráhy

Šumperská společnost Pars nova ze skupiny Škoda Transportation uzavřela s národním dopravcem České dráhy smlouvu na opravu zhruba tří set trakčních motorů. Celkem za opravu dráhy zaplatí 140 milionů korun.

Těší nás, že jsme získali jednu z historicky největších smluv na opravu trakčních motorů pro elektrické lokomotivy našeho národního dopravce. Celkově opravíme během následujících tří let zhruba tři sta trakčních motorů pro řady elektrických lokomotiv 162, 163, 362 a 363,“ říká Aleš Měrka, generální ředitel a člen představenstva společnosti Pars nova.

Naše společnost je stabilní a perspektivní zaměstnavatel v Olomouckém kraji s celou řadou benefitů. V současnosti i díky novým zakázkám nabízíme adekvátně ohodnocenou a zároveň zajímavou práci zejména elektromechanikům a zámečníkům,“ dodává Měrka.

Pars nova se podílí například na výrobě jednotek InterPanter a RegioPanter, pro které dodává mateřské společnosti z Plzně podvozky. Působí nejen v oblasti oprav a rekonstrukcí, kompletně i vyrábí nová kolejová vozidla. Celkem zaměstnává 650 lidí.

Díky novým zakázkám, které společnost získala převážně na opravy elektrických lokomotiv, stále nabíráme zaměstnance hlavně v profesích elektromechanik, lakýrník, mechanik opravář/zámečník,“ dodává Lucie Novotná, personální ředitelka Pars nova.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář
  • A trakční motory které se vůbec nepovedli u řady 380 opraví kdo? Asi už nikdo protože celá mašina na kterou se tak dlouho čekalo je ostuda našeho výrobce který nic neumí a proto ČD pronajímají mašiny kterým 380 jenom smutně závidí.