fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Stadler dodá do Německa 55 vlaků na baterie za 15 miliard korun. Zakázka je včetně 30 let údržby

Foto: Stadler

Vítěz výběrového řízení na 55 bateriových vlaků, které vypsalo dopravní sdružení Šlesvicko-Holštýnsko, se stal výrobce Stadler. Uspěl s jednotkami Flirt v úpravě na bateriový pohon. Součástí smlouvy je také opce na dalších 50 jednotek a údržba na 30 let. Celkem dopravní sdružení zaplatí přibližně 600 milionů EUR.

Šlesvicko-HolštýnskoPro Stadler je to první zakázka na bateriové vlaky. Konkrétně tento model představil na veletrhu InnoTrans 2018. V roce 2022 by měla nahradit klasické dieslové vlaky v severní a východní části oblasti Šlesvicka-Holštýnska. Nové jednotky jsou nejen ekologičtější, ale i tišší a rychlejší.

Jednotky zvládají za běžných podmínek ujet až 150 kilometrů na jedno nabití, přičemž v oblasti jejich zamýšleného provozu je potřeba pouze 80 kilometrů. Nabíjení probíhá pomocí klasického trolejového vedení, které bude probíhat ve vybraných stanicích, kde bude vybudováno dobíjecí zařízení.

Tříčlánkové jednotky Stadler Flirt Akku nabídnou 124 míst k sezení a místo pro kočárky a invalidní vozíky, k čemuž jsou ve vlaku určeny 2 větší prostory. Vozidla jsou klimatizovaná a mají bezbariérovou toaletu. Vybavený budou WiFi, zásuvkami a kamerovým a moderním informačním systémem.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..