fbpx

RegioJet za půl roku vyjede na Ústecku. Má již polovinu zaměstnanců

Foto: RegioJet

Ještě uplyne šest měsíců, než se změní v celé České republice jízdní řády nejen na železnici. S tím přijdou i další novinky, například v Ústeckém kraji zcela převezme linky U5, U7 a U13 dopravce RegioJet. Zároveň zajistí doplňkové výkony na linkách U1, U3 a U16. Nábor zaměstnanců úspěšně běží, zároveň si dopravce zajišťuje potřebné prostory a zázemí. Připravují se taky zkušení jízdy, které začnou od září.

Na výše jmenovaných linkách budou nejprve v provozu motorové jednotky řady 628, které byly dříve v provozu u DB Regio. Od roku 2021 budou nasazeny moderní jednotky Pesa Elf.eu. Již od prvního vyjetí však bude na palubě k dispozici bezplatná WiFi.

Zároveň RegioJet slibuje novým strojvedoucím 47 tisíc hrubého za normu. Strojvedoucím s praxí dokonce 51 tisíc hrubého. Celkem společnost potřebuje 60 zaměstnanců, z toho polovina budou právě strojvedoucí. RegioJet si zároveň školí nové strojvedoucí sám, například letos jich plánuje vychovat až dvacet. V rámci náborové kampaně otevřel RegioJet kancelář na nádraží v Ústí nad Labem, kde mohou uchazeči o zaměstnání získat více informací.

„Nově nastupujícím strojvedoucím v Ústeckém kraji nabízí RegioJet platové podmínky na úrovni až 47 tisíc Kč hrubého měsíčně bez přesčasových hodin. V rámci RegioJetu pak mají zkušení strojvedoucí, kteří u společnosti pracují déle, plat až 51 tisíc Kč hrubého – rovněž bez započtení přesčasů. Zároveň součástí nástupu je také jednorázový náborový příspěvek ve výši 50 tisíc Kč,“ říká Radim Noga, manažer společnosti RegioJet pro Ústecký kraj.

Kromě strojvedoucích RegioJet nabere přes 20 stewardů s nástupními místy v Ústí nad Labem a v Mostě, dispečery a mechaniky. Dopravce hledá i kancelářské pozice, jako je vedoucí zákaznického servisu, nebo vedoucí provozu. „I zde se nám nábor nových zaměstnanců daří úspěšně realizovat – je určitě vidět, že RegioJet je atraktivní zaměstnavatel a platové a další podmínky jsou pro uchazeče velmi dobré a zajímavé“, dodává Radim Noga.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..