fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

DPP předá reklamní plochy novému nájemci. Ten zaplatí čtyřnásobek

Foto: DPP

Téměř pětiletý spor Dopravního podniku hl. m. Prahy se společností euroAWK je nyní u konce. Dopravní podnik může city light vitríny předat novému nájemci. V poptávkovém řízení společnost BigBoard Praha nabídla čtyřikrát více, než kolik platil dosavadní nájemce.

„Spory se společností euroAWK, která plochy využívala neoprávněně, byly pravomocným rozsudkem Městského soudu v Praze ukončeny vloni v listopadu. Jsem velice potěšen, že nyní již nic nebrání tomu reklamní plochy v pražském metru konečně předat novému nájemci v souladu s nedávno podepsanou smlouvou,“ říká Josef Voltr, vedoucí odboru Marketing a obchod DPP.

Před více než rokem vypsal DPP dvoukolové poptávkové řízení na pronájem reklamních ploch v pražském metru, které v té době neoprávněně využívala společnost euroAWK. Vyhrála společnost BigBoard, která za pronájem 1200 reklamních ploch nabídla čtyřikrát více. Původní nájemce platil 9 200 korun za jednu vitrínu ročně. BigBoard nabídl 38 563 korun za rok. Za pronájem těchto ploch tak DPP získá o 35 milionů korun více, než doposud.

Nový nájemce začíná plochy využívat od července. Smlouva je uzavřena na 10 let s opcí na dalších 5. Celkem si tak DPP z těch reklamních ploch za celou dobu platnosti smlouvy přijde na 600 milionů korun. Zároveň v nedávné době DPP vysoutězil i lepší podmínky pro pronájem reklam na dopravních prostředcích.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..