Zaměstnanci ŽSR dostanou přidáno. Odbory vyjednaly 90 euro měsíčně

Foto: ZSSK

Zaměstnancům slovenského správce železnic se od 1. července plošně zvýší mzdy o 50 euro. K druhému zvýšení mzdy dojde od 1. ledna roku 2020 o dalších 40 euro. Zvýšení mzdy vyplývá z dodatku ke kolektivní smlouvě pro roky 2019 a 2020. Ten podepsal generální ředitel ŽSR Juraj Tkáč společně se zástupkyní Odborového sdružení železničářů.

,,Oceňuji korektní průběh jednání s odbory i přesto, že trval několik měsíců. Chtěl bych ocenit dosažený výsledek a to, že jsem se shodli na nových mzdových tarifech,” uvedl Tkáč.

Celkem nové mzdové tarify zvýší mzdu více než 7 tisícům zaměstnanců z celkového počtu 13 600 zaměstnanců Železnic Slovenskej republiky.

,,Právě proto, že se řešil i přechod na nový systém tarifních tříd, kolektivní vyjednávání bylo náročné. Uzavřelo se však ke spokojenosti obou stran. V rámci možností zaměstnavatele jsme se dohodli na nárůstu, kdy si zaměstnanci polepší v době platnosti kolektivní smlouvy o 90 euro,” uvedla Fabuľová.

Průměrná mzda zaměstnanců ŽSR se v roce 2019 dostane na 1155 euro. Průměr je však značně ovlivněn vysokými platy kancelářských zaměstnanců.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 komentář
  • Takže dojde k přeřazování lidí do nižších tříd aby stím vyjebali, nebo kde se na to vezmou prachy? ekonomika je daná…

i-Doprava.com