fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Zaměstnanci ŽSR dostanou přidáno. Odbory vyjednaly 90 euro měsíčně

Foto: ZSSK

Zaměstnancům slovenského správce železnic se od 1. července plošně zvýší mzdy o 50 euro. K druhému zvýšení mzdy dojde od 1. ledna roku 2020 o dalších 40 euro. Zvýšení mzdy vyplývá z dodatku ke kolektivní smlouvě pro roky 2019 a 2020. Ten podepsal generální ředitel ŽSR Juraj Tkáč společně se zástupkyní Odborového sdružení železničářů.

,,Oceňuji korektní průběh jednání s odbory i přesto, že trval několik měsíců. Chtěl bych ocenit dosažený výsledek a to, že jsem se shodli na nových mzdových tarifech,” uvedl Tkáč.

Celkem nové mzdové tarify zvýší mzdu více než 7 tisícům zaměstnanců z celkového počtu 13 600 zaměstnanců Železnic Slovenskej republiky.

,,Právě proto, že se řešil i přechod na nový systém tarifních tříd, kolektivní vyjednávání bylo náročné. Uzavřelo se však ke spokojenosti obou stran. V rámci možností zaměstnavatele jsme se dohodli na nárůstu, kdy si zaměstnanci polepší v době platnosti kolektivní smlouvy o 90 euro,” uvedla Fabuľová.

Průměrná mzda zaměstnanců ŽSR se v roce 2019 dostane na 1155 euro. Průměr je však značně ovlivněn vysokými platy kancelářských zaměstnanců.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář
  • Takže dojde k přeřazování lidí do nižších tříd aby stím vyjebali, nebo kde se na to vezmou prachy? ekonomika je daná…