fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Po BlaBlaBusu přichází růžová do boje proti zelené. Pinkbus.de závadí 3 linky napříč Německem

Foto: pinkbus.de

Od 1. července je v Německu opět větší výběr při cestování dálkovým autobusem. Po nedávném vstupu společnosti BlaBlaBus na německý trh přichází nová růžová konkurence pinkbus.de. Dopravce nabídne za pevnou cenu 25 euro 3 linky do trojúhelníku napříč Německem. Zavádí spojení Berlin-Mnichov, Berlin-Düsseldorf a Mnichov-Düsseldorf.

Jízdní řád je postavený tak, že vždy ráno, nebo dopoledne vyjedou 2 autobusy na linku proti sobě. V odpoledních hodinách dorazí do cíle a druhý den ráno jedou zpět. Všechny linky jsou dlouhé okolo 600 kilometrů, cena 25 euro je tak srovnatelná v přepočtu na kilometr s cenami autobusové dopravy u nás.

Foto: pinkbus.de

Společnost Pinkbus GmbH založili 2 muži, Christian Höber a Tino Engelmann, kteří chtějí na trh komerční autobusové dopravy v Německu přinés řád a pořádek. Toho chtějí dosáhnout jednotnou cenou za všechny sedačky v autobuse a všechny spoje v rámci dne a týdne. To znamená, že zákazník má jistotu, že mezi dvěmi městy dostane vždy předem jasnou a neměnnou cenu, i když jízdenku kupuje měsíc, nebo hodinu před odjezdem. Další konkurenční výhodu vidí zakladatelé v tom, že linka má pouze 2 zastávky, přímá linka je tak rychlejší.

Pinkbus na linku nasadí patrové autobusy Neoplan Skyliner splňující emisní normu Euro 6, které mají celkem 71 míst, z toho 14 ve spodním a 57 v horním patře. Autobusy nabídnou WiFi a elektrické zásuvky, což je již dnes standart. Věrnostní program pak nabízí každou desátou jízdu zdarma.

Foto: pinkbus.de

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..