fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

SŽDC ve videu ukazuje snímky mrtvých těl. Porušuje podmínky YouTube

Zdroj: SŽDC

V rámci kampaně, která se snaží oslovit především mladé ročníky, zveřejňuje SŽDC ve čtyřiceti vteřinovém spotu fotografie mrtvých těl, které přejel vlak. Pod videem se uživatelé svými komentáři rozdělují do dvou skupin. Někteří tvrdí, že porušení zásad YouTube je na místě a v rámci prevence fotografie zvýší účinnost. Druhá skupina ostře kritizuje SŽDC, snímky se jim zdají příliš brutální a vyhrožují, že YouTube video zablokuje.

Příběh videa nastiňuje, jak by mohla vzniknout situace, kdy by lidé mohli přicházet svou nezodpovědností o životy. Do stanice vlakem přijede skupinka mladých lidí, kteří se s alkoholem baví a až na poslední chvíli si všimnou, že dorazili do své cílové stanice. V tu chvíli se ale vlak již rozjíždí a celá skupinka začne po jednom vyskakovat z rozjetého vlaku.

Na spotu incident končí “pouze” drobnějším pádem jednoho ze skupiny, takové štěstí ale nemusí mít každý. Stačí málo a každý může zklouznout po vlak a ve vteřině přijít o život pouze nezodpovědným chováním.

Jaký je Váš názor na snímky mrtvých těl na videu? Měl by YouTube video zablokovat, nebo by měl udělat výjimku a video nechat, protože může odradit další od podobných činnů? Máte podobnou zkušenost s něčím takovým? Napište nám to do komentářů.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

7 komentářů
  • Myslím, že ukazovat pravdu je důležité. Jsem strojvedoucí a s podobnym hazardem jsem konfrontován prakticky denně.

  • Jsem vlakvedoucí a vím, jak se lidé často chovají a byl bych rád, kdyby to věděli i další. Jsem rád, že se SŽDC snaží podpořit naši věc.

  • Rozhodně videa zachovat. Stačí se podívat jen na celý tento víkend, kde všude stál provoz na železnici a jak moc to ostatní cestující ovlivnilo. A jen díky těmto pitomcům, co dávají všanc svůj genofond.