fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Pobaltský Jančura kupuje 20 nových Irizarů. Lux Express roste o desítky procent a přidává nové spoje

Foto: Scania (Josu Altzelai)

Lux Express je estonská dopravní společnost provozující vnitrostátní a mezinárodní komerční autobusové linky v Pobaltí, Rusku, Bělorusku, Finsku a Polsku. Dříve provozovala i spoje mezi Prahou a Krakovem a Prahou a Varšavou.

Před lety se pokoušela o vstup na polský trh vnitrostátních linek, kde ale dominanci držel PolskiBus, který si nic nenechal líbit a vzápětí rozjel pod novou značkou SuperBus.com několik linek v Pobaltí. SuperBus útočil především cenou, Lux Express se naopak snažil zaujmout kvalitou, nebo první třídou s uspořádáním sedadel 2+1.

První třída v autobuse Irizar společnosti Lux Express. Foto: Scania (Josu Altzelai)

Nyní Lux Express rozšiřuje flotilu šedých Irizarů o dalších 20 vozů, za které zaplatí dohromady okolo 7 milionů EUR. V souvislosti s tím plánuje přidat další spoje na linkách, kde zaznamenal největší růst oproti předchozímu roku.

Růst 30% za prvních 5 měsíců tohoto roku oproti stejnému období roku 2018 zaznamenal dopravce na linkách z Tartu. Přidává proto nové spoje na linkách Tartu-Pärnu, Tartu-Narva a Tallinn-Tartu-Võru.

Další spoj přidá společnost na trasu Tallin-Petersburg, kde růst dosáhl 7%. Počet cestujících roste také o 40% na lince Petersburg-Helsinki.

Zdroj: Lux Express

Dopravce zároveň přichází s novinkou, která je v komerční dopravě velmi neobvyklá. Nabídne měsíční jízdenku na své spoje za cenu 100 EUR. Podobný druh jízdenky nabízel například FlixBus, ta byla ale omezená na 5 cest a stála stejnou cenu. RegioJet také nabízel podobný druh jízdenky, ale omezený pouze na linku z Bratislavy do Vídně.

Na podzim společnost také plánuje pilotní provoz “door to door” dopravního řešení ve spolupráci s tamními taxislužbami.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..