fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Air Malta léta do Prahy již 20 let. Za celou dobu existence přepraví letos 200 000 cestujících

Foto: Letiště Praha

Letecká společnost Air Malta letos slaví 20 let od zavedení linky do Prahy. Zároveň přes letošní léto počítá s tím, že linka přepraví svého 200 000 cestujícího. Aerolinka se v souvislosti s tímto výročím domluvila s Maltským úřadem cestovního ruchu a sítí hotelů Corinthia Hotels, která slaví rovněž 20 let od akvizice hotelu Corinthia Praha. Společně společnosti uspořádaly oficiální oslavu v České republice.

Zároveň Air Malta oznámila, že letos počítá s provozem linky až do úplného konce roku.

„Dlouhodobé spolupráce s leteckou společností Air Malta si velmi vážíme a jsme rádi, že v letošním roce dojde k prodloužení provozu linky na Maltu až do zimní sezóny. Maltským turistům to umožní zažít unikátní atmosféru vánoční Prahy a českým cestujícím, kteří chtějí strávit svátky v zahraničí, bude k dispozici přímé spojení i v tomto období,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

„Již 20. výročí působení v Praze je skvělou příležitostí k oslavě a ukazuje důležitost spolupráce na dosažení takového úspěchu. V letošním roce chceme přepravit na trase rekordních 19 tisíc cestujících a bude to poprvé, kdy budeme létat z Prahy na Maltu po letním období až do nového roku. V příštím roce plánujeme zvýšit počet přepravených cestujících o 25 %. Maltské ostrovy jsou v posledních letech svědky silného růstu z několika trhů střední a východní Evropy, a skutečnost, že konektivita a kapacita mezi Maltou a Českou republikou se zvyšuje, poukazuje na vynikající vyhlídky českého cestovního ruchu na Maltu v nadcházejících letech,“ řekl Charles Mangion, předseda představenstva Air Malta.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..