fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Transdev zavádí v kanadském Montrealu autonomní minibusy v ostrém provozu

Foto: Transdev

Společnost Transdev zahajuje provoz autonomních vozidel veřejné hromadné dopravy v ostrém městském provozu. V kanadském Montrealu se na konci června rozjela 2 vozítka s názvem EasyMile. Tamnější ministerstvo dopravy povolilo provoz autonomních vozidel na komunikacích již v květnu 2018.

Již na podzim společnost Transdev Kanada ve spolupráci s městem Montreal provozovala autonomní vozidla v rámci městského olympijského parku. Nyní jsou vozidla nasazena do ostrého a hustého městského provozu mezi náměstím Maisonneuve a stanicí metra Olympic Park.

Vozidla se pohybují na trase dlouhé 1,4 kilometru, kterou urazí za zhruba 6 minut. Jejich průměrná rychlost tak dosahuje 15 km/h, což je srovnatelné s průměrnou rychlostí tramvajové dopravy v Česku.

Nasazení těchto vozidel do ostrého provozu nám umožňuje řešit technologické výzvy, což zahrnuje i snahu o přijetí těchto nových druhů dopravy občany. Jsme hrdi, že můžeme přispět k rozvoji autonomní mobility v Kanadě v Montrealu a těšíme se na další vývoj tímto směrem,“ vysvětluje Arthur Nicolet, výkonný ředitel společnosti Transdev Canada.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..