i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

Transdev zavádí v kanadském Montrealu autonomní minibusy v ostrém provozu

Foto: Transdev

Společnost Transdev zahajuje provoz autonomních vozidel veřejné hromadné dopravy v ostrém městském provozu. V kanadském Montrealu se na konci června rozjela 2 vozítka s názvem EasyMile. Tamnější ministerstvo dopravy povolilo provoz autonomních vozidel na komunikacích již v květnu 2018.

Již na podzim společnost Transdev Kanada ve spolupráci s městem Montreal provozovala autonomní vozidla v rámci městského olympijského parku. Nyní jsou vozidla nasazena do ostrého a hustého městského provozu mezi náměstím Maisonneuve a stanicí metra Olympic Park.

Vozidla se pohybují na trase dlouhé 1,4 kilometru, kterou urazí za zhruba 6 minut. Jejich průměrná rychlost tak dosahuje 15 km/h, což je srovnatelné s průměrnou rychlostí tramvajové dopravy v Česku.

Nasazení těchto vozidel do ostrého provozu nám umožňuje řešit technologické výzvy, což zahrnuje i snahu o přijetí těchto nových druhů dopravy občany. Jsme hrdi, že můžeme přispět k rozvoji autonomní mobility v Kanadě v Montrealu a těšíme se na další vývoj tímto směrem,“ vysvětluje Arthur Nicolet, výkonný ředitel společnosti Transdev Canada.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

i-Doprava.com

MENU