fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Rozšíření integrace na Benešovsku, změny se týkají pouze autobusů

Foto: ROPID

K rozšíření integrované autobusové dopravy dochází v okolí Benešova v sobotu 13. července. Cestující z okolí Benešova se tak na jednu jízdenku dostanou například na vlak do Benešova, kde již proběhla integrace železnice v minulosti. Zlepší se přestupní vazby a zpřehlední se vedení linek.

Druhá etapa integrace Benešovska rozšíří autobusovou dopravu, kde platí jízdenky PID, do úseku Nespeky – Poříčí nad Sázavou – Benešov. Další důležitý cíl je posílení dopravy v oblasti Kamenice, kde jsou často kapacity na hranici únosnosti.

„Integrace autobusů v trase Praha – Kamenice – Nespeky – Benešov přináší Pražanům i Středočechům kratší intervaly a přehlednější cestování díky zapojení všech autobusových spojů v oblasti do systému PID. Středočeši získají lepší možnosti dojíždění z této oblasti do Prahy a Pražané se díky rozšířené víkendové nabídce lépe dostanou za rekreací do Posázaví,“ uvádí náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr.


„Středočeský kraj v letošním roce alokuje do veřejné autobusové dopravy 1,1 miliardy Kč, což směřuje jak do kvality poskytovaných služeb, tak do integrace jako takové. Integrace této oblasti patří k těm menším, ale i tak jsem rád, že se obyvatelé obcí na trase Kamenice – Jílové u Prahy – Davle dočkali přímého spojení bez zbytečných časových prodlev, ke kterým tady velmi často docházelo a komplikovalo to tak cestování,“ říká radní pro oblast dopravy Středočeského kraje František Petrtýl.

„U linky 339 z Týnce nad Sázavou do Prahy dochází o víkendech ke značnému zkrácení intervalů, a to ze 180 minut na 120 minut. Na této lince došlo také k posílení spojů v dopoledních hodinách v pracovní dny a rovněž byl rozšířen provoz ve večerních hodinách, a to po celý týden,“ konstatuje ředitel Integrované dopravy Středočeského kraje Michal Štěpán.


„Od 13. července se také obyvatelé Vestce, Jesenice či Kamenice dočkají tolik potřebného zkrácení intervalů. V dopoledním období pracovních dnů a o víkendech po celý den pojede autobus z Prahy do Kamenice každou půlhodinu,“ dodává náměstek ředitele ROPID pro příměstskou dopravu Václav Haas.

Páteřní linka 337 nebude nově z Nespek vedena do Pyšel, ale povede přímo přes Poříčí nad Sázavou a Mrač do Benešova. Díky tomu dojde ke zrušení některých linek SID v úsecích, kde by nové byly v souběhu s linkou 337, nebo budou odkloněny na dálnici D1. Úsek Nespeky – Pyšely, kde byla linka 337 zrušena, obslouží posílená linka 651.

Na lince 337 budou postupně nasazovány kloubové vozy. Další posílení čeká i linku 339, kde se zkrátí intervaly a také budou nasazeny kapacitnější vozy.

Na lince 335, která jezdí mezi Budějovickou a Kameníci, dojde k rozšíření provozu v odpoledních hodinách a o víkendech.

Foto: PID

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..