fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

PKP Intercity zrenovuje 14 jednotek ED74. Jednu za 118 milionů korun

Foto: PKP INTERCITY

PKP Intercity podepsala smlouvu na modernizaci 14 elektrických jednotek ED74 s konsorciem firem Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego Mińsk Mazowiecki a PESA Bydgoszcz. Celkem za rekonstrukci zaplatí 275 milionů PLN. Jedná se o jednu z mnoha dalších investic, které PKP Intercity v současné době dává do vozového parku.

Jednotky projdou pravidelnou údržbou a modernizací interiéru, což pocítí především cestující. Vozidla budou vybavena novými sedadly, kdy u každého bude elektrická zásuvka. Klienti pak ocení zejména připojení k WiFi. Vozidla budou také vybavena zesilovačem mobilního signálu, který bývá uvnitř vozů slabší. Ke zvýšení komfortu cestování přispěje také nové tlumení, díky kterému budou vozidla tišší. Dopravce modernizované jednotky plánuje nasadit na linkách z Wroclawi do Lublinu a do Kielců.

Dodávka jednotek by měla proběhnout do 4 let od podpisu smlouvy, což znamená, že všech 14 jednotek bude mít dopravce k dispozici v polovině roku 2023. Celkem v tomto období chce PKP Intercity investovat dohromady 7 miliard PLN, což představuje více než 40 miliard korun. V současné chvíli má zatím podepsané smlouvy v hodnotě 3,2 miliardy PLN.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..