fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Siemens dodá do Mnichova dalších 73 tramvají Avenio. Za jednu zaplatí 70 milionů korun

Foto: Siemens

Siemens Mobility dodá pro mnichovský dopravní podnik MGV 73 tramvají Avenio. Stejný typ tramvaje již v Mnichově jezdí. Celková hodnota zakázky je 200 milionů EUR. Dodávky by měly začít v roce 2021.

“V roce 2012 byl Mnichov prvním zákazníkem, který si objednal nové vozy Avenio. Dlouhodobá důvěra našeho zákazníka je založena na pohodlí cestujících a vysoké spolehlivosti tramvaje, s kterými má dopravní podnik již zkušenosti z provozu,“ uvedla Sabrina Soussan, generální ředitelka Siemens Mobility.

„Celkem 73 nových tramvají představuje významnou investici do dalšího rozšiřování vozového parku tramvají v Mnichově. Avenio ukázalo tak dobré výsledky, že se stále spoléháme na tento typ vozidla. Nové tramvaje nám umožní další zlepšení kvality cestování ve stávající síti a rozvoj tramvajové dopravy například v severní části města. Tramvaje nabízejí ideální kompromis mezi autobusy a metrem, navíc ve městě fungují více než 120 let a účinně přispívající ke zlepšování ovzduší v Mnichově,“ řekl Ingo Wortmann, předseda představenstva MVG.

Tramvaje budou mít 4 průchozí články a nabídnou místo až pro 218 cestujících. Karoserie je založena na svařovaném ocelovém rámu a je vybavena ochranou proti korozi. V interieru se nachází dva větší prostory pro přepravu invalidních vozíků a kočárků. Vůz je vybaven osmi dveřmi, které se postarají o rychlou výměnu cestujících v zastávkách a zkracují tak potřebnou dobu stanicování.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..