fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Plzeňský kraj objednává turistický vlak u GW Trainu. Za kilometr zaplatí 166 korun

Foto: GW Train Regio

Včera uzavřel Plzeňský kraj s dopravcem GW Train Regio a.s. smlouvu o dotovaném provozu turistického vlaku v období od 5. července do 29. září. Celkový rozsah provozu je 2100 km za letní sezonu.

Vlaky vyjedou každou sobotu od července do září a navíc ve svátek 5. července. Výchozí stanicí je Plzeň hl. n. a cílová destinace je Bělá nad Radbuzou. Z Plzně vlak vyjíždí ráno v 8:12 a zpět se vrátí v 18:58. V Bělé pak čeká od 9:50 do 17:23.

Celková výše kompenzace je 346 271 korun, což odpovídá 2100 vlkm. Za každý ujetý vlakokilometr tak dostane dopravce kompenzaci v hodnotě 166 korun. Ve smlouvě, která je zveřejněna v registru smluv, jsou uvedeny i povinnosti a případné pokuty pro dopravce. Například za každý nevypravený spoj musí zaplatit 1000 korun.

Zároveň se smlouva vyjadřuje k teplotě ve vozech. Nejnižší akceptovatelná teplota je 18 °C, nejvyšší pak 28 °C s tím, že rozdíl venkovní a vnitřní teploty nesmí přesáhnout 10 stupňů. Tato pravidla se však týkají pouze vozů vybavených klimatizací.

Dále má pak dopravce povinnost objednatele informovat o každým odjezdu ze stanice zpožděném o 10 minut a více. Žádný spoj pak nesmí vyjet před svým pravidelným odjezdem.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..