fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

FlixBus v Praze vyrostl meziročně na dvojnásobek. Nejoblíbenější destinace jsou Brno, Berlín a Vídeň

Foto: FlixBus

FlixBus z Prahy vypráví každý každý týden přes 1600 spojů, což je průměrně přes 200 každý den. Před rokem to bylo 750 spojů týdně, což je méně, než polovina. Počtem spojů tak FlixBus za poslední rok v Praze rostl na dvojnásobek.

Nejvíce spojů z Prahy, která je pro síť zelených autobusů významným uzlem ve střední Evropě, směřuje do Polska, Německa a do dalších měst České republiky. Nejdelší přímí spoj vede do Bukurešti, autobus z Prahy ujede 1352 km.

„Nádraží v Praze na Florenci patří mezi naše nejdůležitější dopravní uzly ve střední Evropě. Týdně odsud vypravíme přes 1600 odjezdů zelených autobusů, což je dvakrát více než vloni v létě. S tím souvisí samozřejmě i rostoucí nabídka dostupných destinací pro české cestovatele,“ uvádí Martina Čmielová, tisková mluvčí společnosti FlixBus v České republice.

Praha je v síti autobusů FlixBus od roku 2015. Zhruba třetina spojů, které z pražského Florence vyjíždějí, jsou vnitrostátní spoje. Dohromady zelené autobusy obsluhují 45 českých měst.

Zhruba osmina spojů vycházejících z Prahy má svůj cíl v Německu a další osmina pak v Polsku. V nabídce jsou také přímá spojení do zemí západní a severní Evropy jako Dánsko, Belgie, Nizozemsko, Francie a Švýcarsko.

„Pro tak dlouhé cesty je nezbytné, aby byl autobus vybaven nejmodernějšími prvky z hlediska bezpečnosti i pohodlí. Zákazníci u nás najdou spoustu místa pro nohy i zavazadla, polohovatelné sedačky, které je možno vysunout do stran, bezpečnostní pásy, funkční toaletu, klimatizaci i kvalitní Wi-Fi,“ doplňuje Martina Čmielová.  

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..