fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

AWT přebírá 3 nové Vectrony s logem PKP Cargo

Foto: AWT Hungary (Dani Szabó)

Mezinárodní dopravní společnost Advanced world transport 1. července přebrala ve Velimi 3 nové vícesystémové lokomotivy Siemens Vectron. Dohromady je nyní u AWT v provozu 11 vícesystémových elektrických lokomotiv. Firma se rozhodla v rámci rozvoje strategie své polské matky na lokomotivy umístit logo PKP Cargo.

„Pořízením nových Vectronů realizujeme dlouhodobou strategii skupiny PKP CARGO stát se jedničkou v nákladní železniční dopravě v zemích Trojmoří. Nové stroje budeme především využívat v koridoru sever-jih, na který se do budoucna chceme zaměřit. Zároveň využitím moderní techniky můžeme našim klientům poskytnout ještě rychlejší a komplexnější služby,“ říká Maciej Walczyk, předseda představenstva AWT.

Z moderních vícesystémových lokomotiv nyní AWT provozuje 3 lokomotivy Siemens Taurus, 3 lokomotivy Siemens EuroSprinter a 2 lokomotivy Bombardier Traxx AC2. Zároveň i v České republice využívá lokomotivy PKP Cargo.

Nové moderní Vectrony jsou určeny pro nákladní dopravu, mají výkon 6,4 MW, maximální rychlost 160 km/h a mají homologaci pro provoz v České republice, Slovensku, Polsku, Rakousku, Německu, Maďarsku, Slovinsku a Chorvatsku.

„Modernizace celého vozového parku je neodmyslitelnou součástí naší strategie a s novými lokomotivami zvyšujeme naši konkurenceschopnost a můžeme flexibilně reagovat na požadavky trhu a zákazníků,“ dodává Maciej Walczyk.

Jednen z Vectronů byl v polovině června vystaven na veletrhu Czech Raildays v Ostravě, kde si předseda představenstva AWT Maciejow Walczykow symbolicky převzal klíč od těchto strojů.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..