fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

AWT ukončila poslední etapu rekonstrukce a rozšíření terminálu Paskov

Foto: AWT

Společnost AWT, která patří do skupiny PKP Cargo, dokončila třetí etapu modernizace terminálu Paskov. Intermodální překladiště disponuje 5 kolejemi, 70 000 m² rozlohy a kapacitou pro 4 800 dvacetistopých kontejnerů. Společnost zde nabízí kompletní službu překládky zboží mezi silniční a železniční dopravou v rámci intermodality.

Poloha překladiště v Paskově je unikátní v tom, že se nachází v blízkosti dálnic a průmyslových zón. Jednoduché je také napojení na důležité evropské železniční tepny. Celkové náklady dosáhly 450 milionů korun, dotace EU pak přispěla 151 miliony korun. Česká ministerstva pak přidaly dalších 12 milionů.

„Terminál v Paskově patří dnes mezi nejvýznamnější překladiště kombinované dopravy ve střední Evropě a těší se velkému zájmu našich zákazníků. Od roku 2007 budujeme Terminál na brownfieldu bývalého dolu Paskov a právě jsme dokončili třetí etapu modernizace, v rámci které jsme vybudovali nové zázemí pro obsluhu Terminálu a plochu společně s kapacitou zdvojnásobili. Skupina PKP CARGO, která provozuje celkem 27 terminálů tohoto typu, má s překladištěm v Paskově a navazující intermodální dopravou do budoucna velké plány a již nyní připravujeme čtvrtou etapu rozšíření,“ říká Maciej Walczyk, předseda představenstva AWT.

V areálu překladiště je v provozu celkem 9 kontejnerových překladačů, které skládají kontejnery až do výšky pěti nad sebou. Ty umožňují i manipulaci s celými návěsy kamionů. Své místo zde najde až 130 návěsů, překladiště je vybaveno i napojením na návěsy, které potřebují celou dobu chladit.

„V současnosti ve směru sever-jih jsou nejčastějšími destinacemi přístavy Koper, Terst a Gdaňsk a potenciálními intermodálními přepravami mohou být návěsové vlaky ze Skandinávie nebo transporty z řeckého přístavu Pireus,“ říká Michal Kubíček, ředitel Terminálu Paskov.

Terminál funguje od roku 2007. Během dalších let proběhly první dvě etapy modernizace. Drobné úpravy jsou plánované ještě na rok 2020, kdy úpravou projde ještě místní vlečka a koleje v rámci překladiště.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..