i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

Na jih s ETCS. AŽD Praha ho nainstaluje z Uhříněvsi do Votic

Foto: SŽDC

Již příští rok dostane významná část čtvrtého železničního tranzitního koridoru jednotný evropský zabezpečovací systém ETCS. Minulý týden byla slavnostně zahájena jeho instalace v traťovém úseku Praha-Uhříněves – Votice. Zhotovitelem instalace je společnost AŽD Praha.

Do tohoto úseku budou instalovány balízy pro přenos informací a zřídí se nové reflexní nepřenosné a neproměnné návěsti okolo trati a na vybraná současná návěstidla. Stávající zabezpečovací systém bude doplněn o nový software, který rozšíří funkcionalitu o ETCS.

Celá technologie ETCS bude integrována do jednotného obslužného pracoviště (JOP) a to bez nutnosti zřízení dalších obslužných prvků. Na centrálním dispečerském pracovišti v Praze (CDP Praha) bude zřízeno nové pracoviště dispečera ETCS. Zároveň zde bude zřízen dotykový terminál vybavený pro vstup do sítě GSM-R.

V souvislosti s výstavbou ETCS na hlavním koridoru budou pokryty odbočné tratě systémem GSM-R. Dále dojde k úpravě železniční stanice Říčany, kde bude zrušena jedna výhybka, která je zabezpečena elektromotorickým přestavníkem. Dojde také ke zrušení některých návěstidel.

Projekt instalace evropského zabezpečovače v úseku Praha-Uhříněves – Votice je spolufinancovaný z fondu soudržnosti EU v rámci Operačního programu doprava. Celkové plánované náklady přesáhnou 210 milionů korun bez DPH a maximální výše podpory EU může činit až 138 milionů korun. Národní financování zajišťuje Státní fond dopravní infrastruktury. Plánované dokončení stavby je na konci února roku 2020.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..