fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

České dráhy pokračují v instalaci Wi-Fi do dalších vozů. Připojíte se na tisícovce spojů

Foto: České dráhy

Největší český železniční dopravce v osobní dopravě i letos pokračuje v instalaci Wi-Fi do dalších vozů. Před prázdninami bude připojení k internetu dostupné i v dalších rychlících. Příští rok bychom se měli připojit ve většině dálkových vlaků. Postupně se bude připojení k internetu rozšiřovat i do regionální dopravy.

„Během uplynulého půl roku jsme rozšířili nabídku Wi-Fi hlavně do běžných rychlíků. Služba je nyní dostupná v označených vozech rychlíků “Rožmberk” a “Bezdrev” na lince R 11 Plzeň – České Budějovice – Jihlava – Brno, v rychlících “Slezan” linky R 8 z Brna přes Přerov a Ostravu do Bohumína, v rychlících “Vltava” a “Lužnice” z Prahy do Tábora, Veselí nad Lužnicí a Českých Budějovic a také v rychlících linky R 9 “Vysočina” Praha – Havlíčkův Brod – Brno. Zároveň jsme doplnili Wi-Fi do některých osobních vlaků s řídicími vozy. Jde například o vlaky na lince Plzeň – Beroun,“ uvádí konkrétní relace Petr Vondráček, ředitel odboru dálkové dopravy ČD.

Celkově České dráhy nabízejí připojení k internetu ve více než tisícovce spojích napříč všemi kategoriemi. WiFi nabízejí především spoje vyšší kvality jako SuperCity Pendolino, railjet nebo vlaky EuroCity. V dálkové a regionální dopravě se pak připojíte například ve vlacích InterPanter RegioPanter nebo RegioShark.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..