fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Alstom dodá dalších 32 souprav metra typu DT5 do Hamburku

Foto: Alstom

Alstom ve spolupráci s výrobcem Bombardier dodá dalších 32 souprav metra DT5 společnosti Hamburger Hochbahn AG. Celková hodnota zakázky je 186 milionů EUR. Alstom má na zakázce podíl 100 milionů. Alstom dodá podvozky a brzdový systém. Bombardier pak má na starosti ektroniku, řídící systém a informační systém pro cestující. Vozy budou kompletovány v závodě Alstomu v Dolním Sazku. Do ostrého provozu budou uváděny od ledna 2021.

S touto zakázkou bude Hamburk brázdit celkem 163 těchto vozidel pro místí systém metra. První soupravy tohoto typu se městem rozjely na podzim roku 2012. Celkem od Alstomu bylo dodáno do města dalších 462 souprav typů DT2, DT3 a DT4.

Soupravy DT5 jsou průchozí po celé své délce. Každá souprava má 3 články a je 40 metrů dlouhá. Nabízí 96 míst k sezení, 240 na stání a 2 místa pro invalidní vozíky. Vozidla jsou vybavena klimatizací, moderním informačním systémem a automatickým ovládáním dveří.

Vozidla jsou díky své konstrukci z nerezové oceli velmi lehká, což způsobuje lepší energetickou užitečnost a velmi tichý provoz.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..