fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

České dráhy zítra vypráví posilové vlaky. Opět nabídnou Jízdenku na léto

Foto: České dráhy

V souvislosti se začátkem prázdnin, kdy je očekávaná výrazně zvýšená poptávka po cestování vlaky napříč republikou, České dráhy chystají vypravit posilové vlaky a na další spoje přidat posilové vozy.

Nejvýznamnějším posílení bude páteční spoj SC 1501 vedený soupravou Pendolino. Z Prahy odjede z hlavního nádraží v 15:35 a zastaví už jen v Zábřehu na Moravě, Olomouci a v Ostravě na Svinově a na hlavním nádraží. Jízdní doba bude 3 hodiny a 9 minut, což je o 6 minut více, než klasické pravidelné spoje Pendolino.

Zpět je spoj veden jako SC 1500 s odjezdem v 19:19 z Ostravy hl. n. a příjezdem 22:22 do Prahy. Tento spoj je tak v pátek úplně poslední přímý do Prahy. Další jede až EN 444 Bohemia ve 2:19.

Největší nápor cestujících dopravce předpokládá v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne. V tyto časy posílí především spoje na Moravu a to na Ostravsko, Valašsko a Slovácko. O další stovky míst budou posíleny i další spoje mezi Prahou a krajskými městy.

Od 1. července je také možné cestovat na již z loňských let známou Jízdenku na léto. Platnost jízdenky může být 7, nebo 14 dní. Týdenní varianta vyjde na 790 korun. Dvoutýdenní pak na 1190 korun. Držitelé INkaret, nebo průkazů ITIC, mají Jízdenku na léto ještě o něco levnější. Vyjde je na 690, respektive 990 korun.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

2 komentáře