fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

BlaBlaBus útočí na FlixBus. Rozjíždí linky v Německu od 99 centů

Foto: Blablabus

FlixBus se za několik let od vstupu do autobusové dopravy v Německu stal téměř dominantní hráčem na poli komerčních linek. Teď se ale vše může změnit, nový projekt BlaBlaBus útočí cenami pod jedno euro.

Platforma pro spolujízdu BlaBlaCar v roce 2018 koupila francouzkou dopravní společnost Ouibus, kterou v roce 2012 založily francouzské státní dráhy SNCF. Ve Francii a dalších zemích zatím BlaBlaCar značku Ouibus ponechává, pro expanzi v Německu už však využila společnost nový brand BlaBlaBus.

Červené autobusy využívají stejného modelu jako FlixBus, kdy se o samotný provoz se starají menší dopravci. BlaBlaBus má na starosti plánování jízdních řádů, cenotvorbu, marketing a zákaznický servis.

Nově společnost nabízí 19 zastávek v největších městech Německa. V červenci zapojí do sítě dalších 10 měst a do konce roku 2019 by ráda nabídla spojení do 400 měst Evropy, které propojí celkem 70 linek.

Dříve zájem o spolupráci s BlaBlaBusem oznámil RegioJet. Během začátku roku prý mezi společnostmi probíhala intenzivní jednání. Obě firmy plánovaly spolupráci ve formě vzájemného prodeje několika sedaček v autobusech.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..