fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Leo Express nabídne v Praze a na Olomoucku nové vlaky. Výrobci májí zájem i kapacitu

Foto: Leo Express

Český soukromý železniční dopravce Leo Express oslovil výrobce kolejových vozidel s poptávkou po vozidlech na regionální tratě pro Prahu a Olomoucko. Zájem má o provozování dopravy v závazku veřejné obslužnosti, kde chce nabídnout až 29 vícesystémových elektrických jednotek a kapacitou 240 sedadel. Výrobci Škoda Transportation, Siemens, Alstom, Pesa, Newag, Stadler i Bombardier již potvrdili, že zájem mají.

„Leo Express je připraven na Olomoucku a také v Praze nabídnout nové moderní vlaky ve vysoké kvalitě Leo Express. Několik výrobců nám již potvrdilo, že mají zájem o výrobu vlaků, a co je důležitější, že mají i kapacity, abychom stihli striktní termíny,“ říká Peter Köhler, generální ředitel Leo Express. 

Dále je pak podmínku maximální rychlost 160 km/h a homologace vozidla v České republice. Vozidla by měla být vybavena i zabezpečením ETCS. Leo Express dále uvádí, že vozidla budou vybavena Wi-Fi, klimatizací a budou nízkopodlažní a bezbariérová. Dopravce se chlubí i záměrem instalovat odpadkové koše na tříděný odpad, nebo dostatečným prostorem pro kola, koloběžky i elektrokola.

„Naší prioritou v tomto výběrovém řízení je zachování vysokého standardu Leo Express a důraz na bezpečnost a moderní a ekologické cestování. Protože jde o provoz v závazku veřejné služby, budou velice důležité také pořizovací a provozní náklady. Například v Olomouckém kraji se jedná o patnáctiletou zakázku v hodnotě až 750 milionů korun ročně. Jde tedy o větší provozní soubory, kde by se náš koncept mohl ideálně uplatnit,“ dodává Peter Köhler.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..