fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Další město láká cestující do MHD pomocí Wi-Fi připojení. Zatím ale jen ve třech vozech

Foto: DP Most (Petr Novák)

Mezi města poskytující cestujícím v MHD připojení k internetu se řadí i Most a Litvínov. Ve spolupráci s T-Mobile nainstalovali zařízení do tří vozů jezdících na meziměstské trati. Slibují si od toho větší spokojenost cestujících a jejich postupný nárůst.

Zkušenosti s Wi-Fi připojením již ale dopravní podnik sbírá několik let. K internetu se můžete připojit už od června 2016 v nové tramvaji Evo 1.

„Městská hromadná doprava je na Mostecku na vysoké úrovni. To nás zavazuje ji nejen udržovat, ale i nadále zvyšovat a nabízet cestujícím ještě vyšší komfort. Wi-Fi připojení k němu rozhodně přispívá. Věříme, že i díky těmto benefitům lidé častěji nechají své osobní vozy v garážích a využijí ekologickou dopravu tramvají, v níž se mezi Mostem a Litvínovem navíc mohou dobře zabavit na internetu,“ říká primátor Mostu Jan Paparega.

Dodavatelem jednotek internetového připojení ve vlakových soupravách je český výrobce DataRail. Upraveny jsou tak, aby byly vhodné k instalaci do tramvajových vozů a autobusů. Jednotky schopné pro cestující poskytnout nepřetržité připojení k internetu bez výpadků či poruch.

Každý z vozů je osazen routerem, který může mít až 8 SIM karet různých operátorů. Datový tok se pak z jednotlivých signálů skládá, což zajišťuje stabilní připojení i v hůře dostupných místech.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..