fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Izraelské dráhy kupují dalších 74 vozů TWINDEXX Vario. Celkem jich budou mít 586

Foto: Bombardier

Jde již o sedmou po sobě jdoucí zakázku, kterou uzavírá výrobce Bombardier s Izraelskými drahami. První rámcová smlouva byla podepsána v roce 2010 v hodnotě 147 milionů EUR. Dodávka všech vozů v rámci využité opce by měla být dokončena do konce roku 2021.

„Jsme velmi hrdí na to, že jsme podepsali již sedmý po sobě jdoucí kontrakt s Izraelskými železnicemi. Je to výsledek příkladné spolupráce a spokojenosti zákazníků. To svědčí o vynikající kvalitě všech našich vozidel, které jsem do teď dopravci dodali,“ říká Michael Fohrer, prezident Bombardieru pro střední a východní Evropu a Izrael.

Sedmá zakázka se skládá z 11 řídících vozů, 11 lokomotiv TRAXX, 11 vozů pro přepravu osob se sníženou schopností pohybu a 52 dalších vložených patrových vozů. Zajímavostí bude nový design palubní desky řídícího vozu, který bude naprosto shodný s palubní deskou lokomotivy TRAXX.

Souprava není koncipovaná jako ucelená jednotka, ale je přímo určená k sestavování vlaků dle požadované kapacity. Vozy se tak dají spojit až do 8 vozové soupravy která nabídne prostor pro více jak 1000 cestujících. Soupravy vyhovují všem dnešním normám bezpečnosti, efektivity a komfortu. Všechny vozy jsou koncipované na rychlost do 160 km/h.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..