fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Vinohradská ulice se otevře již 29. června. O dva týdny dříve

Foto: IPR Praha

Rekonstrukce Vinohradské ulice, která byla schválena Radou hlavního města Prahy v srpnu 2016, teď bude hotová pro tramvaje o dva týdny dříve. Jako hlavní důvod dřívějšího ukončení rekonstrukce DPP uvádí konstruktivní a operativní přístup všech zúčastněných stran. Ten podle podniku urychlil vyřešení nepředvídatelných událostí, nebo některých procesů.

Velmi dobrá organizace práce, fungující trasy návozu a odvozu materiálu, kvalitní stavební stroje, užití delších kolejnic (vedoucí ke snížení počtu svarů), ale i ideální počasí. To vše nám přispělo k úspěšnému urychlení prací ve Vinohradské,“ uvedl Jan Šurovský, technický ředitel úseku Povrch a člen představenstva DPP.

„Nelze opomenout dobrou přípravu před zahájením stavebních prací se správci sítí a dotčených orgánů státní správy a samosprávy, kteří v rámci rekonstrukce tramvajové trati provedli v koordinaci se stavbou svoje dílčí úpravy na svém zařízení a informační tabule (na portálech) v okolí Vinohradské, které v předstihu informovali řidiče o omezení ve Vinohradské ulici (na příjezdu do centra), což se velmi pozitivně projevilo na dopravní propustnosti této ulice v době rekonstrukce,“ dodává Šurovský.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..