fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Lotyšské železnice spouštějí neobvyklou bezpečnostní kampaň. Slavní upozorňují klipem

Foto: LDz

V rámci Mezinárodního dne bezpečnosti na železničních přejezdech spouštějí Lotyšské státní železnice kampaň, která upozorňuje a informuje o tom, že železnice je nebezpečná a je třeba se chovat zodpovědně v blízkosti železničních tratí.

Největší množství nehod se týká mladé generace, proto se společnost rozhodla informovat o tomto problému prostřednictvím známých osobností, které můžou mít na mladou generaci vliv. Zapojuje se zpěvačka, tenista, skateboardista, nebo youtuber, kteří vytvořili a nahráli píseň na YouTube.

Železnice nechaly rozmístit na nejrizikovější železniční přejezdy cedule, které nabádají k tomu, aby si mladí v okolí železnic sundali sluchátka. Zároveň přejezdům věnuje zvýšenou pozornost i policie. Dle statistik se již díky podobným kampaním podařilo snížit počet střetů osob s vlakem. Každoročně však na přejezdech přijdou o život desítky lidí. Od ledna 2019 již zahynulo na přejezdech v Lotyšsku 9 lidí.

V roce 2018 bylo sepsáno 281 protokolů v souvislosti s porušením pravidel souvisejících s pohyb osob na železničních přejezdech. Od ledna letošního roku bylo protokolů sepsáno 120.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..