fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Praha – New York denně s United Airlines. Sezónní linka přistane na letišti Newark

Foto: Letiště Praha

Jedna z největších aerolinek na světě, jejíž flotila čítá 779 strojů, začíná odedneška létat každý den mezi Prahou a letištěm Newark v New Yorku. Sezónní linka bude v provozu až do 4. října. Americká aerolinka tak zavádí svou úplně první linku do České republiky.

Těší náš, že můžeme uvést do provozu novou sezónní přímou linku mezi Prahou a naší domovskou základnou v New Yorku/Newarku,“ řekl Bob Schumacher, regionální obchodní ředitel United, a dodal: „Nová linka rozšíří naši síť mezinárodních leteckých spojení a nabídne cestujícím z České republiky další možnosti cestování díky 60 přímým linkám z New Yorku/Newarku do dalších destinací ve Spojených státech amerických, Kanadě, Mexiku či Karibiku.“

Na linku bude nasazen Boeing 767-300, který pojme 214 cestujících. Z toho je 30 v business třídě a 49 ve třídě ekonomy plus. Jeho dolet přesahuje hranici 10 000 km a cena dosahuje až 4 miliard korun. Z Prahy linka vzlétá v 10:10 a zpět poletí v 18:05 tamního času.

Popis cestovních tříd United Airlines:

Cestovní třída United Polaris Business je nová třída Business leteckého dopravce, která cestovatelům mezi kontinenty nabízí zcela nevídaný zážitek a vylepšenou možnost spánku v letadle. Služba Polaris, která je nyní dostupná na palubách letadel, představuje vylepšenou nabídku jídel a nápojů během letu, povlečení od firmy Saks Fifth Avenue a exkluzivní cestovní sady s produkty značky Sunday Riley.


Cestovní třída United Economy Plus nabízí větší prostor pro nohy i větší osobní prostor. V letadlech jsou sedadla umístěna v přední části sekce Economy a její další výhodou je, že cestující mohou letadlo po přistání rychleji opustit. Sedadla v cestovní třídě Economy Plus jsou k dispozici na všech transatlantických letech.


Cestovní třída United Economy nabízí v ceně občerstvení včetně nealkoholických nápojů, džusů, piva, vína, kávy a čaje a také zábavního systému během letu. U většiny letadel mají sedadla polohovatelné opěrky hlavy a rovněž vlastní zábavní systém.

Nové přímé letecké spojení United Airlines mezi Prahou a letištěm Newark v New Yorku je již devátou dálkovou linkou, která byla za posledních pět let otevřena z Letiště Václava Havla Praha. Linka posílí přepravní kapacity zejména do oblasti východního pobřeží USA, kde dlouhodobě sledujeme vysokou poptávku a umožní tak další nárůst počtu odbavených cestujících na dálkových linkách. Ten už v loňském roce meziročně vzrostl o 24 %,“řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Americká aerolinka provozuje ze své základny v New Yorku 402 letů do 169 destinací. Dohromady pak každý den vzlétne 4900 letů na 355 letištích světa. V roce 2018 přepravila aerolinka přes 158 milionů zákazníků.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..