fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Patrový elektrobus? Novinka od Hyundai ujede 300 km a nabije se za 72 minut

Foto: Hyundai

Hyundai představil v minulém týdnu nový patrový elektrobus. Výrobce tvrdí, že tento produkt vzešel ze snahy minimalizovat dopravní zácpy a dopady dopravy na ovzduší. Značka Hyundai má tak ve své nabídce úplně první produkt tohoto typu. Výrobek je netypický i u ostatních známých značek. Asi nejrozšířenější je podobný typ vozů v Londýně.

Double decker pohání účinné akumulátory s kapacitou 384 kWh, díky kterým dojede až 300 km na jedno nabití. Celková doba nabíjení baterie je pouhých 72 minut. Celkem nabízí místo pro 70 cestujících, z toho 11 ve spodním a 59 v horním patře. Vůz nabízí i přepravu invalidních vozíků, nebo nástup hendikepovaných po automaticky výsuvné rampě.

Model byl na konci května představen na veletrhu dopravních technologií v Korei. Veletrh pořádá společnost Hyundai ve spolupráci s korejským ministerstvem pro venkov, infrastrukturu a dopravu.

 „Dvoupodlažní elektrobus je optimalizovaným ekologickým vozidlem, které reaguje na globální trendy v oblasti ochrany životního prostředí,“ řekl ByoungWoo Hwang, vedoucí týmu konstrukce vyspělých užitkových vozidel ve společnosti Hyundai Motor. „Náš nový elektrobus nejenže zlepší kvalitu ovzduší, ale také významně přispěje ke zmírnění intenzity dopravy v době dopravních špiček.

Autobus je dlouhý 13 metrů a vysoký 4 metry a je vybavený nejmodernějšími bezpečnostními technologiemi, jako je stabilizační systém VDC, asistent pro odvrácení kolize s překážkou FCA, nebo asistent pro jízdu v jízdním pruhu LKA.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..