fbpx

Do šrotu zamířily jedny z posledních legendárních pantografů

Foto: redakce

Včera během dopoledne odjela z Pražského ONJ souprava 12 vozů jednotek 451. Dalších 5 vozů stále zůstává na odstavném nádraží. Odvezeny byly tři vozy motorové a devět vložených. Vlak byl veden lokomotivou 750.202 společnosti KDS, která přepravu zajišťovala.

Cesta z Prahy do cílové stanice Kladno – Dubí nebyla jednoduchá. Z důvodu rekonstrukce Negrelliho viaduktu bylo nutné jet přes Pražský semmering. Zároveň se opravuje most mezi Vršovicemi a Smíchovem, trasa tak musela vést přes Hlavní nádraží. Operace byla o to složitější, že souprava byla ukončena zadním čelem elektrického vozu. Nebylo tak možné lokomotivou vlak objet a na Hlavním nádraží se otočit.

Trasa vedla z odstavného nádraží do Vysočan, odkud byl vlak sunut do Libně. Z Libně se jelo již normálně přes Hlavní nádraží a Smíchov směrem na Kladno.

Trasa vlaku v centrální části Prahy / Zdroj: mapy.cz

Elektrické jednotky řady 451/452 byly vyráběny od roku 1964 ve Studénce. Pravidelný provoz ukončily 10. srpna 2018 na lince z pražské Libně do Kralup nad Vltavou. V té době byla provozní už jen jedna třívozová jednotka (451.025/026). Ta se pak přesunula do depozitáře NTM v Chomutově. Druhá zachovaná jednotka je již několik let ve stavu Depa historických vozidel Lužná.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..