fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Stadler dodá 18 jednotek KISS pro DB Regio. Obslouží oblast u Hamburgu

Foto: Stadler

Společnosti DB Regio AG a Stadler podepsaly kontrakt na 18 patrových jednotek Stadler KISS. Celková hodnota zakázky je 220 milionů EUR. S jejich kompletním nasazením se počítá od změny jízdního řádu v prosinci 2022.

Jednotky budou čtyřvozové a dvoupodlažní. Klasicky se budou skládat ze dvou vložených vozů, jednoho elektrického vozu a jednoho řídícího vozu. Celkem souprava pojme 880 cestujících, z toho je 38 míst v první třídě. První třída se nachází v horním podlaží a nabídne typické uspořádání sedadel 2+1. Wi-Fi, zásuvky a kamerový systém jsou samozřejmostí. Vozidla budou vybavena i moderním informačním systémem a systémem pro zobrazení rezervace místa.

Dále pak v dopravě najdeme WC pro imobilní cestující, místa pro vozíčkáře a kočárky a prostor pro uložení 36 jízdních kol.

Jednotka má celkovou délku 106 metrů, dosahuje rychlosti 160 km/h a díky možnosti spojit až 3 jednotky dohromady, může souprava přepravit až 2640 cestujících.

„Jsme rádi, že můžeme pokračovat v úspěšné spolupráci s Deutsche Bahn ve formě objednávky v regionu Šlesvicko-Holštýnsko. Smlouva potvrzuje potřeby železničních dopravních společností na moderní, spolehlivé dvoupatrové vozy, které mohou rychle a pohodlně přepravovat velké množství cestujících,“ říká Jure Mikolčić, generální ředitel Stadler v Německu.

„Skutečnost, že jsme u nás na severu první provozovatelé těchto souprav u společnosti DB Regio, nás činí obzvláště hrdými. Pro naše cestující to znamená zvýšení komfortu a bezpečnosti cestování,“ uvedl Torsten Reh, vedoucí oddělení DB Regio Nord.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..