fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Rekonstrukce Negrelliho viaduktu je v polovině. Stát bude 1 a půl miliardy

Foto: Hochtief

Rekonstrukce postupuje do další etapy, momentálně probíhá na celém úseku, který měří 1,5 km. Probíhá betonáž roznášecí betonové desky a přezdívají se cihelné klenby. Na jedné z větví jsou již dokončené izolace, litý asfalt a položené antivibrační rohože.

Na staveniště se dnes společně podívali minister dopravy Vladimír Kremlík, generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda a předseda představenstva společnosti Hochtief Tomáš Koranda.

“Stavba je už viditelně ve své druhé půlce a za rok má být hotová. Zrekonstruovaný viadukt umožní zavedení traťové rychlosti 60 km/h a přispěje k výraznému zvýšení plynulosti i počtu vypravovaných vlaků. Do budoucna se zvažuje i využití prostor pod klenbami pro kulturní a společenské využití v pražském Karlíně,“ uvedl ministr dopravy Vladimír Kremlík.

„Negrelliho viadukt je nejen jedinečná kulturní památka, ale z pohledu železniční dopravy má především významné místo v projektu spojení na letiště Václava Havla a do Kladna. Bude prvním modernizovaným úsekem připraveným na vyšší kapacitu spojů,“ uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

Celkem se na Negrelliho viaduktu vymění 3,3 km kolejnic, vymění se zastaralé zabezpečovací zařízení tratě za nové a bezpečnější, které bude lépe zvládat množství vlaků, které jsou zde zamýšlené v souvislosti trati na letiště a do Kladna a položením antivibračních rohoží a instalací moderních výhybek se sníží hluk a vibrace.

„Rekonstrukce probíhá v délce téměř 1,5 km. Proběhne kompletní výměna železničního svršku včetně technologických částí, sanace základů a podzákladí pomocí injektáže, tryskové injektáže a mikropilot, zrekonstruuje se 99 cihlových, pískovcových či žulových kleneb, z nichž 8 překračuje Vltavu,“ popsal průběh rekonstrukce předseda představenstva HOCHTIEF CZ Tomáš Koranda.

Od začátku května má viadukt nové přemostění ulice Prvního pluku. Během léta bude instalována i nová mostní konstrukce přes Křižíkovu ulici. V druhé polovině července se bude muset uzavřít i silnice od Hudebního divadla Karlín k bývalým kasárnám.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..