fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Leo Express od prázdnin pojede denně do Krakova. Startuje s 389 korunami

Foto: Leo Express

Leo Express poslední měsíce nabízel spojení do vlakem do Polska pouze 2x týdně. S přicházející sezónou opět bude jezdit každý den. V Krakově nabídne přestup na autobus do Lvova. Cestující tak mohou větší část trasy využít pohodlnější vlak. V Krakově je na přestup 33 minut.

Vlaku LE 401 celá trasa z Prahy do Krakova trvá 6 hodin a 48 minut. Zpáteční cesta trvá o 13 minut méně. Nejrychlejší autobusový spoj cestu zvládá za 7 hodin a pár minut. Pokud však pojedeme vlakem do Ostravy a tam přestoupíme na autobus, dostáváme se pod 6 hodin a to je téměř o hodinu méně. Železnice na polském území jsou totiž steré, klikaté a plné různých omezení. Zůstává tak na volbě cestujícího, jestli preferuje být v cíli o hodinu dříve, nebo komfort na cestě bez přestupu.

Spoj z Prahy vyjíždí v 16:09, ve statici Krakow Glowny je ve 22:57. Zpět se stejná souprava vydá ve 4:48 a do Prahy přijede v 11:23. Za trasu dlouhou 562 km zaplatíte ve třídě ekonomy nejméně 389 korun. Nejlevnější jízdenka do tříd business a premium stojí 569, nebo 879 korun. Pro srovnání konkurenční FlixBus nabízí jízdenku autobusem od 399 korun. RegioJet nabízí jízdenku s přestupem v Ostravě od 229 korun. Většina spojů však stojí o 50, nebo 100 korun více.

„Poláci milují Leo Express služby. Náš oblíbený spoj na trase Praha-Krakov a zpět nyní vyrazí denně a prodlužujeme také minibusový spoj z Bohumína, který bude nově zajíždět také až do Krakova. Přímo v Krakově bude na náš spoj nově navazovat i autobus do ukrajinského Lvova,“ říká CEO Leo Express Peter Koehler.  

Leo Express je první česká soukromá společnost v osobní dopravě, která vyjela na polské koleje. Stalo se tak v 20. července 2018. Každý den bude spoj do Krakowa jezdit až do 2. září, pak opět přejde na víkendový provoz.

Do Lvova Leo Express slibuje pohodlnější autobusy. Zároveň mění jízdní řád. Do Lvova se černým autobusem stále dostanete 2x denně, jeden bude stále obsluhovat trasu Ostrava – Lvov a navazovat na vlak a druhý bude zkrácen o úsek Ostrava – Krakov, který by jel souběžně s pravidelně prodlouženým vlakovým spojem. „Je to další krok k přímému propojení Polska s Ukrajinou. Do budoucna plánujeme zavést i vlakové spojení,“ vysvětluje Peter Koehler.

Další změnou je úprava jízdního řádu midibusových spojů mezi Ostravou a Katovicemi. Nabídne lepší propojení s letovým řádem a zároveň myslí i na návštěvníky Energylandie, kdy podle otevírací doby upraví jízdní řád. „Náš minibusový spoj je díky rannímu příjezdu a večernímu odjezdu ideální pro jednodenní rodinné výlety do Krakova nebo do zábavního parku. Cestování s námi je navíc mnohem šetrnější k životnímu prostředí než jízda autem,“ říká ředitel Leo Express v Polsku Juraj Andrejka.  

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..